توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1117578
خیراتیان صفایی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

۱۳۰ میلیارد تومان بودجه مورد نیاز برای اتصال حقابه بوستان چیتگر

۱۳۰ میلیارد تومان بودجه مورد نیاز برای اتصال حقابه بوستان چیتگر
معاونت خدمات شهری شهرداری منطقه ۲۲ تهران گفت: در صورت تأمین منابع مالی مورد نیاز، بوستان چیتگر در مدت ۳ سال احیاء می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، ۱۳۰ میلیارد تومان بودجه مورد نیاز برای اتصال حقابه بوستان چیتگراحسان خیراتیان صفایی معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۲۲ تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره نابودی درختان چیتگر و قطع حقابه این بوستان گفت: در مرداد ماه سال ۹۴ به ادعای شرکت تأمین و تصفیه، حقابه بوستان چیتگر قطع و با رایزنی هایی که در سنوات گذشته انجام شد امکان اتصال حقابه بوستان چیتگر نیز فراهم نشد.

او افزود: این روند تا سال گذشته ادامه داشت و ما برای برقراری حقابه بوستان جنگلی چیتگر چندین جلسه با مدیران ذی نفع برگزار کردیم که متأسفانه تفاهمی صورت نگرفت.

خیراتیان صفایی تأکید کرد: بوستان جنگلی چیتگر در سال گذشته دچار تنش آبی نشد و ما نسبت به برنامه ریزی توانستیم از ظرفیت پساب شهرک شهید باقری جهت آبیاری این بوستان استفاده کنیم.

او در پاسخ به این سوال که ظرفیت انتقال پساب از شهرک شهید باقری به بوستان چیتگر در ساعت چه حجم آبی است؟ گفت: در حال حاضر ۲۴۰ متر مکعب در ساعت انتقال پساب از شهرک شهید باقری انجام می شود و این ظرفیت وجود دارد که بتوانیم تا ۴۰۰ متر مکعب در ساعت نیز انتقال پساب به بوستان چیتگر را انجام دهیم.

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۲۲ تهران تصریح کرد: پساب شهرک شهید باقری پس از انتقال به مخازن بوستان چیتگر به وسیله همان لوله های انتقال آب خام به سمت درختان هدایت می شود.

او افزود: در بسیاری از نقاط کور بوستان چیتگر که امکان آبیاری از طریق لوله کشی وجود ندارد، آب از طریق چاه به داخل تانکر انتقال می یابد و آبیاری از طریق تانکر انجام می شود.


بیشتر بخوانید: سهل انگاری بلای جان درختان بوستان چیتگر + تصاویر


او با اشاره به اینکه درختان بوستان چیتگر در تابستان در فواصل زمانی مشخص آبیاری می شوند، گفت: دور دوم آبیاری درختان چیتگر آغاز شده و باید به این نکته توجه داشت که آبیاری درختان جنگلی مانند گیاهان آپارتمانی و باغچه ای نیست که روزانه به آبیاری نیاز داشته باشند.

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۲۲ تهران افزود: درختان جنگلی در بازه زمانی ۴۵ روز یک بار در فصل تابستان آبیاری می شوند و اگر اعضای شورای شهر تهران از بوستان چیتگر نیز بازدید کنند، خواهند دید که درختان خشک شده نیز جوانه زده اند.

خیراتیان صفایی با اشاره به اینکه از سال گذشته احیای بوستان چیتگر آغاز شده است، گفت: نزدیک به ۶۰ هزار اصله درخت در بوستان چیتگر غرس شده و امیدواریم بتوانیم تا ۳ سال آینده بوستان چیتگر را به حالت اولیه بازگردانیم.

او در پاسخ به این سوال که رقم درخواستی برای اتصال حقابه بوستان چیتگر چه رقمی است؟ گفت: رقمی که بابت حق انشعاب بوستان چیتگر از ما درخواست شده است در حدود ۱۰۰ میلیارد تومان و رقم درخواستی بابت حقابه پرداخت نشده تا به امروز ۳۰ میلیارد تومان است.

معاونت خدمات شهری شهرداری منطقه ۲۲ تهران درباره ایجاد آتش سوزی عمدی در بوستان چیتگر گفت: در سال گذشته چندین مورد آتش سوزی عمدی در بوستان چیتگر به وقوع پیوست که خوشبختانه در قسمت هایی که پر درخت نبود، اتفاق افتاد.

خیراتیان صفایی تأکید کرد: در تمام آتش سوزی های بوستان چیتگر تنها به تعداد محدودی از درختان آسیب وارد شد که از مسئولان می خواهم برای احیای مجدد بوستان چیتگر در کنار برنامه ریزی، بودجه لازم آن را نیز اختصاص دهند.

انتهای پیام/

احیای بوستان چیتگر در بازه زمانی ۳ ساله

تماشاخانه تصویر

{gallery}1117578{/gallery}

افزودن نظر