توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1116642
دانستنی‌های حقوقی؛

چگونه می‌توان اعاده حیثیت کرد؟/ تفاوت اعاده حیثیت و افتراء چیست؟

چگونه می‌توان اعاده حیثیت کرد؟/ تفاوت اعاده حیثیت و افتراء چیست؟
یک وکیل پایه یک دادگستری درباره چگونگی طرح دعوای اعاده حیثیت و تفاوت آن با افتراء توضیح داد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، دانستنی های حقوقی سه شنبه/ چگونه می توان اعاده حیثیت کرد؟/ تفاوت اعاده حیثیت و افتراء چیست؟، برای جبران آبروی از دست رفته خود می توان به لحاظ قانونی اعاده حیثیت کرد البته انجام این کار نیاز به وجود بسیاری از موارد و نکات دارد و در صورت نبود یکی از نکات مهم نمی توان اعاده حیثیت را در دادگاه پیش برد.

برای آگاهی از نکات مهمی که هنگام اعاده حیثیت باید به آ ن ها توجه داشت با مهدیه مقدوری وکیل پایه یک دادگستری به گفت وگو پرداختیم.


بیشتر بخوانید: مجازات جایگزین حبس چیست و چگونه اعمال می شود؟


او در گفت وگو با خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اعاده حیثیت بیان کرد: اعاده حیثیت زمانی رخ می دهد که آبرویی فردی در روزنامه درج یا پرونده آن قطعی شده باشد.

تهمت و افترا مربوط به چه زمانی است؟

این وکیل پایه یک دادگستری با اشاره به اینکه اعاده حیثیت با افتراء تفاوت زیادی دارد، گفت: اگر تهمت زدن به صورت علنی و قطعی نباشد در آن زمان فرد نمی تواند اعاده حیثیت را انجام دهد بلکه می تواند دعوای خود را در قالب تهمت و افتراء به دادگاه ارائه دهد.

مقدوری تصریح کرد: برای به اثبات رساندن اعاده حیثیت، تهمت و افتراء باید حتما شاهد قانونی و مورد اعتماد داشت.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1116642{/gallery}

افزودن نظر