جوان‌گرایی در بدنه کمیته امداد با سرعت انجام می‌شود

جوان‌گرایی در بدنه کمیته امداد با سرعت انجام می‌شود
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: حسب صدور حکم مقام معظم رهبری به اینجانب در به کارگیری نیرو‌های جوان و بهره‌گیری از نظرات و برنامه‌های جوانان در کمیته امداد بحث جوان‌گرایی با سرعت در این نهاد مقدس انجام می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سید مرتضی بختیاری گفت: از بدو انتصاب اینجانب در کمیته امداد با جذب جوانی خوش نام و خلاق به عنوان مشاور امور جوانان کمیته امداد مرکز منصوب شد که مشغول به کار شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) حکم مقام معظم رهبری را سمعا و طاعتا ذکر کرد و افزود: حکم مقام معظم رهبری را به عنوان حکم مولوی می دانم و به زودی اطلاع رسانی لازم را در خصوص به کارگیری جوانان با انگیزه در بدنه کمیته امداد امام اطلاع رسانی می کنم.

وی با اعلام اینکه 466 واحد احداثی سیل زده در خراسان رضوی را تا پایان سال جاری تحویل می دهیم، اضافه کرد: از این تعداد 250 واحد مربوط به منطقه بردسکن است که در دست احداث و سعی می شود تا پیش از زمستان تکمیل و در نهایت تا پایان سال تحویل افراد شود.

بختیاری با تقدیر از خدمات سپاه پاسداران در کمک رسانی به مناطق سیل زده در بردسکن، افزود: خسارت عمده ای در سیل ابتدای سال جاری در این شهرستان وارد شده که اگر نبود همدلی و همراهی همه مدیران اجرایی در بردسکن نبود، این همه خدمت رسانی نیز مقدور نبود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با بیان اینکه در سیل اخیر در مناطق روستایی بردسکن بیشترین خسارت را داشتیم، متذکر شد: 750 مورد منازل مسکونی افراد زیرپوشش، بین 10 تا 50 درصد خسارت دیده است که بلافاصله پس از سیل کار رسیدگی و مشاوره به مددجویان آغاز و تاکنون بیش از 90 درصد منازل مسکونی که کمتر خسارت به آن ها وارد شده بود، مرمت و تحویل افراد شده، همچنین تا پایان شهریور ماه سال جاری نیز 100 درصد این منازل تعمیرات آن ها به پایان و مددجویان زندگی خود را در این منازل آغاز می کنند.

وی از اتمام اولین ساخت منزل مسکونی به مساحت 60 متر در مدت کمتراز 2 ماه در بردسکن خبر داد و بیان کرد: این منزل در هفته دولت طی مراسمی به مددجوی این نهاد تحویل شده است.

بختیاری به تأمین اقلام مورد نیاز خانواده های زیرپوشش که در سیل گذشته اثاثیه آن ها از بین رفته بود با همکاری سپاه، مجموعه مدیران بردسکن و نیز خیرین خبر داد و افزود: 70 بسته مایحتاج زندگی به ارزش هر سری 350 میلیون تومان بین افراد مددجو توزیع شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با اشاره به توزیع 50 سری جهیزیه با همکاری سپاه پاسداران به مددجویان کمیته امداد بردسکن، یادآور شد: حسب قول فرماندهی محرومیت زدایی سپاه کشور، 200 سری جهیزیه دیگر نیز تا پایان سال جاری میان مددجویان بردسکن توزیع می شود.

وی بحث اشتغال در کمیته امداد را یکی از اولویت های این نهاد نام برد و ادامه داد: از محل تبصره 16 قانون بودجه ماده 83 برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور 3 هزار و 500 میلیارد تومان در اختیار کمیته امداد کشور قرار گرفته که باید در سال جاری 170 هزار اشتغال در کشور ایجاد شود و در این راستا 400 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی از این محل در اختیار کمیته امداد خراسان رضوی برای جذب اشتغال 15 هزار مددجوی این نهاد قرار گرفته است.

افزودن نظر