توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1112941
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

ترفندهایی کاربردی برای برخورد با اشتباهات همسر

ترفندهایی کاربردی برای برخورد با اشتباهات همسر
یک روانشناس گفت: زندگی مشترک با درک متقابل همسران از یکدیگر و گذشت آن‌ها پایدار می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، گذشت از اشتباهات همسر چه تاثیری در زندگی مشترک دارد؟زهرا امام روانشناس و مشاور در گفت وگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تأثیر گذشت در زندگی مشترک اظهار کرد: زندگی مشترک با درک متقابل همسران از یکدیگر و گذشت آن ها پایدار می شود و دانستن این موضوع که باید به چه صورت گذشت کنیم، نکته مهمی است که زوجین باید به آن توجه کنند.

این روانشناس بیان کرد: زوجین باید در زندگی مشترک خطاهای یکدیگر را ببخشند، چراکه همه ما ناخواسته مرتکب خطا می شویم، البته که همسرتان باید متوجه اشتباهش شده باشد و از ارتکاب دوباره آن خودداری کند.

او درباره راهکار برای بخشش در زندگی مشترک گفت: هیچگاه خود را نادیده نگیرید، گاهی اوقات در زندگی مشترک شاهد بخشش بیش از اندازه یکی از همسران هستیم، به این معنا که چنین فردی مدام خواسته ها و نیاز های خود را نادیده می گیرد.


بیشتر بخوانید: گذشت، پایه های زندگی مشترک را محکم می کند


امام با بیان اینکه گاهی اوقات فرد نسبت به همسرش گذشت می کند و همواره بر سر او منت می گذارد، گفت: همواره عیوب همسرتان را بپوشانید و همچنین سعی کنید خواسته ها و احساسات یکدیگر را بدانید و روی حساسیت ها و خط قرمز های یکدیگر نروید.

این روانشناس گفت: به همسرتان برای جبران خطایش فرصت دهید، به یاد داشته باشید شما و همسرتان "ما" هستید. پس در زندگی مشترک برنده و بازنده بودن را راه نیندازید و منتظر عذرخواهی همسرتان نباشید.

او خاطرنشان کرد: زوجین به یاد داشته باشند که بخشیدن اشتباهات یکدیگر در زندگی مشترک باعث تداوم و صمیمیت زوجین می شود و عاملی برای نزدیک شدن بیشتر آن ها به یکدیگر است.

انتهای پیام/

گذشت از اشتباهات همسر چه تأثیری در زندگی مشترک دارد؟

تماشاخانه تصویر

{gallery}1112941{/gallery}

افزودن نظر