توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1112460

توضیحات پلیس فتا درباره نحوه استعلام مالکیت سیم‌کارت‌ها از طریق سامانه پیامکی

توضیحات پلیس فتا درباره نحوه استعلام مالکیت سیم‌کارت‌ها از طریق سامانه پیامکی
پلیس فتا درباره نحوه استعلام مالکیت سیم‌کارت‌ها از طریق سامانه پیامکی و تعیین هویت آن‌ها توضیحاتی داد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، توضیحات پلیس فتا درباره نحوه استعلام مالکیت سیم کارت ها از طریق سامانه پیامکی، سرهنگ مصطفی نوروزی رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا درباره وجود داشتن سیم کارت بدون هویت در کشور بیان داشت: سیم کارت بدون هویت در شبکه ارتباطی کشور وجود ندارد، ولی متأسفانه برخی دفاتر و نمایندگی های اپراتور تلفن همراه بدون حضور شخص و ارائه مدارک اقدام به ثبت سیم کارت به نام افراد می کنند.


بیشتر بخوانید؛ انسداد ۱۵ هزار سیم کارت بی هویت در دو مرحله عملیاتی پلیس آگاهی ناجا


سرهنگ نوروزی در ادامه به شهروندان توصیه کرد: از ارائه تصاویر مدارک هویتی خود به مراجع غیررسمی خودداری کنند، زیرا در صورت مفقودی سیم کارت و یا ارائه سیم کارت خود به دیگران، تمام مسئولیت قانونی با فردی می باشد که سیم کارت به نام او است.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا اشاره کرد: هموطنان در صورت مفقودی سیم کارت شان در اسرع وقت اقدام به سوزاندن سیم کارت و یا مسدود کردن آن کنند.

این مقام انتظامی افزود: شهروندان می توانند با ارسال کد ملی به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۵۰ یا گرفتن استعلام از وب سایت CRA.IR از تعداد سیم کارت هایی که به نامشان است مطلع شوند و اگر از سیم کارت هایشان و یا مدارک هویتی شان سوءاستفاده شده مطلع شوند و برای طرح شکایت و مسدود کردن سیم کارت اقدام کنند.

سرهنگ نوروزی در پایان گفت: همانطور که می دانیم نظارت بر سیم کارت ها از طریق وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات می باشد لذا از وزارت ارتباطات خواهانیم فرآیند ثبت نام و صدور سیم کارت را با احراز هویت از طریق مکانیزم های بیومتریک راه اندازی نماید تا دیگر شاهد تخلفات و مشکلات این چنینی نباشیم. همچنین هموطنان عزیز در صورت مواجه شدن با هرگونه تخلفی می توانند آن را از طریق وب سایت پلیس فتا گزارش کنند.

انتهای پیام/

سیم کارت های مفقودی در اسرع وقت مسدود شوند

تماشاخانه تصویر

{gallery}1112460{/gallery}

افزودن نظر