فرهنگسازی کاهش مصرف ظروف پلاستیکی توسط یاران محیط زیست در مناطق ۲۲ گانه

فرهنگسازی کاهش مصرف ظروف پلاستیکی توسط یاران محیط زیست در مناطق ۲۲ گانه
مسیر هیئت‌های عزاداری حسینی از ظروف پلاستیکی یکبار مصرف به منظور آموزش و ارتقا فرهنگ محیط زیستی در روز عاشورا توسط فعالین محیط زیست پاکسازی شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، به منظور آموزش و ارتقا فرهنگ محیط زیستی، مسیر هیئت های عزاداری حسینی مناطق ۸ و ۱۰ از ظروف پلاستیکی یکبار مصرف در روز عاشورا، با حضور حجت نظری عضو شورای اسلامی شهر تهران، شینا انصاری مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار، حسین بحیرایی شهردار منطقه ۱۰، سازمان های مردم نهاد، فعالین و دواطلبین حوزه محیط زیست پاکسازی شد.

گفتنی است پویش یاران محیط زیست توسط اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از ابتدای محرم در سطح مناطق۲۲ گانه شهرداری تهران با همکاری داوطلبین حوزه محیط زیست در محلات برگزار شده و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

لازم به ذکر است این پویش در راستای ارائه آموزش های لازم به شهروندان در زمینه مضرات استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی بر سلامت و محیط زیست و در نتیجه کاهش استفاده از آن ها و بازگشت به سنت گذشته در ایام محرم و صفر اجرا می شود.

افزودن نظر