توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1112148
دانستنی‌های حقوقی؛

آیا می‌توان ورثه خود را از ارث محروم کرد؟

آیا می‌توان ورثه خود را از ارث محروم کرد؟
یک وکیل دادگستری درباره چگونگی تقسیم ارث و محروم کردن یکی از وراث توضیحاتی داد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، دانستنی حقوقی// آیا می توان ورثه خود را از ارث محروم کرد؟، پس از فوت هر فردی، بر اساس قانون ارثیه مشخصی به هر یک از ورثه متوفی تعلق می گیرد.

هر یک از ورثه نسبی و سببی می تواند سهم مشخصی از اموال متوفی را به خود اختصاص دهد، اما در این میان فرد متوفی می تواند پیش از مرگ برای خود وصیت نامه ای را تنظیم و برای بخشی از آن تعیین و تکلیف کند.

محمدامین حسین آبادی وکیل پایه یک دادگستری در گفت وگو با خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: هر فردی با تنظیم وصیت نامه ای برای خود می تواند بخشی از اموالش را در قالب آن وصیت نامه به هر شخصی که می خواهد، بدهد.


بیشتر بخوانید: سوء پیشینه کیفری بعد از چه مدتی پاک می شود؟


این وکیل پایه یک دادگستری درباره بخشی از اموال که می توان آن ها را پیش از مرگ تعیین و تکلیف کرد، گفت: هر یک از افراد می توانند برای یک سوم اموال خود پیش از مرگ تعیین و تکلیف کنند و به هر فردی که می خواهند آن را بدهند یا در هر بخش و حوزه ای که دوست دارند آن را خرج کنند.

نمی توان ورثه خود را از ارث محروم کرد

او با اشاره به چگونگی محروم کردن فردی از ارث بیان کرد: هیچ فردی نمی تواند ورثه خود را از ارث محروم کند، زیرا ارث یک حق آمره است که نمی توان آن را از کسی سلب کرد.

حسین آبادی تصریح کرد: پیش از فوت می توان برای یک سوم اموال خود وصیت نامه ای را تنظیم کرد، این وصیت نامه یا به صورت عادی یا به صورت رسمی و در دفاتر ثبت اسناد ثبت می شود.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1112148{/gallery}

افزودن نظر