توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1112141
شهردار منطقه ۱۲ تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد؛

افتتاح یادمان جهان پهلوان تختی در دی ماه

افتتاح یادمان جهان پهلوان تختی در دی ماه
سعادتی از افتتاح مکان رویداد جهان پهلوان تختی پیش از سالروز درگذشت او در پایتخت خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، افتتاح یادمان جهان پهلوان تختی در دی ماهعلی محمد سعادتی شهردار منطقه ۱۲ تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مرمت و بازسازی زورخانه گرگان (محل تمرین جهان پهلوان تختی) در خیابان تختی (خانی آباد) گفت: در مرمت و بازسازی زورخانه گرگان که محل تمرین جهان پهلوان تختی بود، باید به این نکته توجه شود که مساحت زورخانه کوچک است و ترمیم و بازسازی آن به تنهایی کمکی در شناخت شخصیت تختی به شهروندان نمی کند.

شهردار منطقه ۱۲ تهران افزود: برای آن که بخواهیم اقدامی اساسی در این باره انجام دهیم باید تلاش کنیم تا مغازه و زمین پشت زورخانه گرگان که مالک خصوصی دارد را تملک کنیم.

او افزود: اگر بخواهیم موزه زورخانه جهان پهلوان تختی را احداث کنیم و مدال و دیگر افتخارات این پهلوان را در آن جا قرار دهیم، به طور حتم به زمینی بزرگتر از مساحت فعلی زورخانه گرگان نیاز داریم.

شهرداری منطقه ۱۲ تهران در پاسخ به این سوال که آیا تا به امروز رایزنی های لازم برای تملک مغازه و ملک پشت زورخانه گرگان با مالک آن انجام شده است یا خیر؟ گفت: رایزنی های لازم با مالک ملک و مغازه پشت زورخانه گرگان انجام شده، اما متأسفانه مالکان این دو قطعه زمین قیمت بالایی را برای فروش ملک خود اعلام کردند.

سعادتی تصریح کرد: ما برای آن که زمان را تا تملک خانه و زمین پشت زورخانه گرگان از دست ندهیم، طرح بازسازی آب نمای روبروی زورخانه را در دستور کار خود قرار دادیم و به این جمع بندی رسیدیم که محوطه سازی را از آب نمای این زورخانه آغاز کنیم.

او بیان کرد: تصمیم بر آن است تا در ابتدای خیابان تختی محوطه یادمان جهان پهلوان تختی را احداث کنیم و مجسمه غلامرضا تختی که در حال حاضر برای مرمت و بازسازی به سازمان زیباسازی تهران منتقل شده است را در آن مکان نصب کنیم.


بیشتر بخوانید: بازگشت مجسمه تختی به پایتخت + عکس


شهرداری منطقه ۱۲ تهران تأکید کرد: به دنبال آن هستیم تا خیابان تختی را به "مکان رویداد" بدل کنیم که هر شهروندی که از این خیابان گذر می کند، بداند زورخانه گرگان مکانی است که جهان پهلوان تختی در آنجا تمرین کرده است.

سعادتی در پاسخ به این سوال که کار احداث یادمان جهان پهلوان تختی در چه بازه زمانی انجام می شود؟ گفت: امیدواریم بتوانیم قبل از سالگرد درگذشت مرحوم غلامرضا تختی( ۱۷ دی ماه) کار احداث آن را به پایان برسانیم.

انتهای پیام /

مکان رویداد تختی دی ماه افتتاح می شود

تماشاخانه تصویر

{gallery}1112141{/gallery}

افزودن نظر