توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1112093
شهردار منطقه ۱۲ تهران مطرح کرد؛

وزرات نفت در احداث خانه موزه شهید تندگویان بیننده نباشد

وزرات نفت در احداث خانه موزه شهید تندگویان بیننده نباشد
سعادتی گفت: تا به امروز تمام هزینه‌های مرمت و بازسازی محل زندگی شهید تندگویان برای تبدیل به خانه موزه از سوی شهرداری انجام شده است.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، وزرات نفت در احداث خانه موزه شهید تندگویان بیننده نباشدعلی محمد سعادتی شهرداری منطقه ۱۲ تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در توضیح آخرین اقدام های انجام شده برای احداث خانه موزه شهید محمد جواد تندگویان وزیر اسبق نفت جمهوری اسلامی ایران (وزیر نفت کابینه شهید محمد علی رجایی) گفت: مالکیت ساختمان محل زندگی شهید تندگویان متعلق به وزارت نفت است و تا به امروز تمام هزینه ها از سوی شهرداری تهران برای مرمت و بازسازی این خانه انجام شده است.

شهردار منطقه ۱۲ با تأکید بر این نکته که تبدیل محل زندگی شهید تندگویان به موزه برای منطقه ۱۲ امتیاز فرهنگی محسوب می شود افزود: اگر این اقدام انجام شود شهروندان با بازدید از این موزه خواهند دید که وزیر اسبق نفت جمهوری اسلامی ایران در کدام محله و به چه شکلی زندگی کرده است.

شهرداری منطقه ۱۲ تهران تصریح کرد: متأسفانه تا به امروز وزارت نفت به صورت جدی پای کار مرمت و احداث خانه موزه شهید تندگویان نیامده و تنها ساختمان را در اختیار شهرداری تهران (شرکت توسعه فضای فرهنگی) جهت مرمت واگذار کرده است.

سعادتی تأکید کرد: اگر قرار است این اتفاق (احداث خانه موزه شهید تندگویان) رخ دهد باید وزارت نفت و خانواده شهید تندگویان نیز وارد عمل شوند و این انتظار که شهرداری منطقه باید صفر تا صد هزینه مرمت و بازسازی آن را یک تنه انجام دهد تصوری غلط است.

او با اشاره به بودجه وزارت نفت گفت: خوشبختانه وزارت نفت وزارتی پولدرار است و از همین رو انتظار می رود که این وزارتخانه برای وزیر شهید خود (شهید تندگویان) گام های مثبت عملیاتی بیشتری بردارد.

شهردار منطقه ۱۲ تهران با اشاره به برگزاری جلسه های متعدد در این باره گفت: برای بررسی جوانب این اقدام جلسه های متعددی را برگزار کردیم که در این جلسه ها پیشنهاد شد هیئت امنایی با حضور خانواده شهید تندگویان، نماینده وزارت نفت و نماینده شهرداری تهران تشکیل و برنامه ریزی های لازم انجام شود.

سعادتی با اشاره به این نکته که مساحت ساختمان زندگی شهید تندگویان کوچک است گفت: برای احداث خانه موزه شهید تندگویان ما نیاز داریم تا چند ملک مجاور این ساختمان را نیز خریدرای کنیم تا با تجمیع آن ها خانه موزه شهید تندگویان را احداث کنیم، ولی متأسفانه وزارت نفت تمام مسئولیت به دوش شهرداری گذاشته است.

او تصریح کرد: حال با این نوع رفتار وزارت نفت شهرداری منطقه هم اگر برای احداث خانه موزه املاک مجاور خانه شهید تندگویان را نیز خریداری کند هیچ ضمانتی وجود ندارد که وزارت نفت نیز پای کار بیاید.


بیشتر بخوانید: بازگشت مجسمه تختی به پایتخت + عکس


شهرداری منطقه ۱۲ تهران در پاسخ به این سوال که تا به امروز چه میزان هزینه برای مرمت و بازسازی خانه شهید تندگویان انجام شده است گفت: شهرداری تا به امروز نزدیک به یک و نیم میلیارد تومان برای مرمت و بازسازی خانه موزه شهید تندگویان هزینه کرده است.

سعادتی تأکید کرد: اگر قرار بر این است شهرداری هزینه ای کند و وزارت نفت تنها نگاه کند ما ترجیح می دهیم به جای هزینه کرد برای خانه موزه شهید تندگویان مطالبات پیمانکاران خود را پرداخت کنیم که به اعتقاد من انجام فریضه واجب بر انجام فریضه مستحب ارجحیت دارد.

انتهای پیام /

یک و نیم میلیارد تومان تا به امروز هزینه بازسازی خانه موزه شهید تندگویان شده است

تماشاخانه تصویر

{gallery}1112093{/gallery}

افزودن نظر