روایتی از تحصیل زیرسقف‌های لرزان و گرمای سوزان در بلوچستان / مدارس کپری بلوچستان کی حذف می‌شود؟

در آستانه مهر، سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفته مدارس خشت و گلی و بخاری‌های نفتی، سال تحصیلی جدید از تمام مدارس کشور حذف می‌شود، مدارس خشت و گلی پیشکش، کپری‌ها کی حذف می‌شود؟

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز،

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نیکشهر، سرپرست وزارت آموزش و پرورش می گوید مدارس خشت و گلی و بخاری های نفتی در تمامی مدارس و کلاس های درس کشور در سال تحصیلی جدید حذف می شود؛ سیدجواد حسینی در سفر چند روز قبل خود به سیستان و بلوچستان بر گفته هایش تاکید کرد و گفت: تا ابتدای مهر تمام مدارس خشت و گلی و بخاری های نفتی در تمام کشور به جز سیستان و بلوچستان حذف می شود، در سیستان و بلوچستان جشن حذف را کمی دیرتر در آبان ماه می گیریم.

سیستان و بلوچستان| آتش و ریزش همنشین همیشگی دانش آموزان محروم ترین استان ایران+تصاویر
"دشتیاری" سیستان و بلوچستان، محروم ترین منطقه آموزشی ایران+تصاویر
چشم امید دانش آموزان سیستان و بلوچستان به "دولت و خیران"؛ دانش آموزانی در "حسرت حداقل ها" + تصاویر

مردم می گویند مدارس خشت و گلی پیشکش، کپری ها کی حذف می شود؟ سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس برآورده کرده 1200 مدرسه کپری در سیستان و بلوچستان شناسایی شده که 1000 مدرسه جایگزین شده و 200 مدرسه دیگر در حال جایگزین شدن است؛ مدارسی در مناطقی محروم و دورافتاده و شاید دور از چشم دولتی ها که دانش آموزانش زیرسقف های لرزان و گرمای سوزان تحصیل می خوانند.

خبرنگار تسنیم یک ماه مانده تا آغاز سال تحصیلی جدید عازم بخش "توتان" از توابع شهرستان نیکشهر واقع در منطقه بلوچستان در نزدیکی های استان هرمزگان شد تا شرایط مدارس دورافتاده سیستان و بلوچستان که از چشم ها هم افتاده را روایت کند.

سیدامیرحسین عظیمی

انتهای پیام/ ت

رسانه

افزودن نظر