آغاز تبلیغات صرفه‌جویی آب در مترو

آغاز تبلیغات صرفه‌جویی آب در مترو
تبلیغات صرفه‌جویی آب بر اساس تفاهم نامه شرکت بهره برداری مترو با سازمان آب و فاضلاب استان تهران آغاز شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، مراسم انعقاد تفاهم نامه شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با حضور علی امام مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) و فرنوش نوبخت مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه و محمدرضا بختیاری مدیر عامل شرکت آبفای استان تهران آغاز شد.
موضوع تفاهم نامه، در اختیار گذاشتن فضا های محیطی ایستگاه ها برای فرهنگ سازی صرفه جویی مصرف آب و در مقابل همکاری شرکت آبفا برای تأمین مناسب آب شرب ایستگاه های خطوط برای استفاده مردم خواهد بود.
فرنوش نوبخت مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران در این مراسم گفت: این تفاهم نامه در راستای کمک و ایجاد فرهنگ سازی در خصوص صرفه جویی در مصرف آب انجام شده است.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران با بیان اینکه روزانه بیش از دو و نیم میلیون مسافر از مترو تهران استفاده می کنند، گفت: بیشترین ارتباط با مردم را در مترو تهران داریم و به همین دلیل مترو محل بسیار مناسبی برای تبلیغات و فرهنگ سازی است.
وی گفت: ما در شهر زیرزمینی بستر مناسبی برای ایجاد فرهنگ سازی و آموزش های شهروندی داریم.
نوبخت با بیان اینکه امیدواریم با همکاری شرکت آبفا بتوانیم مردم را به کاهش مصرف و استفاده بهینه از آب دعوت کنیم، گفت: از امروز تبلیغات در مترو تهران در خصوص صرفه جویی در مصرف آب انجام می شود؛ این در حالی است که محل های مناسبی را نیز برای اطلاع رسانی در مترو در نظر خواهیم گرفت.
وی افزود: در راستای صرفه جویی در مصرف آب که یکی از الزامات زندگی امروزه است قدم برداشته ایم و امیدواریم کار فرهنگ سازی به خوبی انجام شود.
در ادامه محمد رضا بختیاری مدیر عامل آبفای استان تهران با بیان اینکه باید در کاهش مصرف آب و صرفه جویی در آن فرهنگ سازی کرد، گفت: مترو تهران به دلیل مسافران زیادی که جابه جا می کند پتانسیل و ظرفیت بالایی برای فرهنگ سازی دارد و به همین دلیل قصد داریم طی تفاهم نامه ای که امروز منعقد شد تبلیغات گسترده ای را در این خصوص داشته باشیم تا مردم مصرف آب کمتری داشته باشند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه تفاهم نامه امروز آغازگر همکاری با مترو است، گفت: مقوله آب یکی از مهم ترین بحث های دنیا است و با توجه به اینکه ایران جزو کشور های خشک محسوب می شود و هزینه های زیادی را برای تأمین و تصفیه آب صرف می کنیم، اما متأسفانه با وجود همه سختی ها برخی از مردم مراعات نکرده و با آب شرب، ماشین و کوچه را تمیز می کنند.
وی گفت: امیدواریم با امضای این تفاهم نامه و فرهنگسازی گسترده در خطوط مترو فرهنگ صرفه جویی در مصرف بهینه آب در کشور گسترده تر شود.

افزودن نظر