دعوت از نخبگان حوزه و دانشگاه برای تشکیل یک اتاق فکر

دعوت از نخبگان حوزه و دانشگاه برای تشکیل یک اتاق فکر
رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه گفت:پژوهشگاه قوه قضاییه به تحول جدی نیاز دارد و باید به یک مرکز تصمیم‌ساز برای این قوه تبدیل شود.

یکی از این انتصاب های اخیر قوه قضائیه که پیروی موضوع جوان گرایی است، انتصاب سید حجت الله علم الهدی به عنوان ریاست پژوهشگاه قوه قضائیه.

سید حجت الله علم الهدی متولد ۱۳۶۲ در شهر اهواز و دارای مدرک دکتری حقوق عمومی است.

علم الهدی پیش از این قائم مقام پژوهشکده شورای نگهبان، مدیر گروه حقوق عمومی دفتر حقوقی مرکز پژوهش های مجلس،عضو شورای آموزشی و پژوهشی دیوان عدالت اداری، کارشناس حقوقی در معاونت حقوقی

ریاست جمهوری، مشاور حقوقی پروژه فازهای ۱۵و۱۶ توسعه میادین گازی پارس جنوبی را در کارنامه خود دارد و از سال ۹۱ تا به حال قائم مقام پژوهشکده شورای نگهبان بوده است
رئیس جدیدپژوهشگاه قوه قضائیه، از جوان ترین مدیران حقوقی کشور محسوب می شود که علاوه بر تدریس در مقاطع مختلف دانشگاهی دارای کتب و مقالات متعددی در حوزه های مختلف حقوقی است.
وی با بیان اینکه پژوهشگاه قوه قضائیه به تحول جدی نیاز دارد،گفت: باید این پژوهشگاه به یک مرکز تصمیم‌ساز برای قوه قضائیه تبدیل شود؛این پژوهشگاه میتواند بازوی علمی،مغزمتفکر و اتاق فکری غنی برای دستگاه قضا باشد
علم الهدی افزود: ازنخبگان حوزه و دانشگاه بویژه جوانان دعوت میکنم برای تشکیل یک اتاق فکر و همفکری دراین زمینه،ما را یاری کنند.

گفتنی است رویکرد رئیس قوه قضائیه در اعتماد به نسل جوان در مناصب مهم حقوقی وقضائی ادامه راهبرد جوانگرایی در گام دوم انقلاب است که مورد توجه و استقبال جوانان نیز واقع شده است.

افزودن نظر