توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1088838
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

جای پای هاشمی در بهشت محکم شد!/ آیا مدیریت شهری با قحط الرجال دست و پنجه نرم می‌کند؟

جای پای هاشمی در بهشت محکم شد!/ آیا مدیریت شهری با قحط الرجال دست و پنجه نرم می‌کند؟
دومین حکم انتصاب شهردار تهران برای مناف هاشمی موجب طرح این سوال شد که آیا در مدیریت شهری قحط الرجال است که شخصی مانند او به دو سمت در شهرداری تهران منصوب می‌شود؟

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، مناف هاشمی، مناف هاشمی استاندار اسبق گلستان بود که نوروز ۹۸ در مرخصی خارج از کشور (آلمان) به سر می برد. مصادف شدن این سفر هاشمی با سیل ویرانگر استان گلستان، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور را بر آن داشت تا پیش از آن که پایش به ایران برسد، او را از سمت استانداری گلستان عزل کند.

پس از عزل او از سمت استانداری گلستان، برخی گمانه زنی ها حاکی از آن بود که هاشمی به زودی در سازمان امور مالیاتی کشور منصوب شود که این انتصاب به دلیل جریحه دار شدن افکار عمومی از حادثه سیل گلستان انجام نشد تا سرانجام پیروز حناچی شهردار تهران در حکمی او را به سمت "مشاور شهردار تهران در توسعه منابع مالی پایدار" منصوب کرد.

مناف هاشمی

این انتصاب واکنش های متعددی را در پی داشت و برخی از مدیران شهری نسبت به آن مخالفت خود را اعلام کردند، اما در این میان اعضای شورای شهر تهران در حمایتی یکپارچه با استناد به اینکه مناف هاشمی جزء مدیران شهرداری است و به طور حتم پس از عزل از استانداری گلستان باید به مدیریت شهری تهران بازمی گشت، از انتصاب او حمایت کردند و انتصاب مدیران شهری را از اختیارات قانونی شهردار تهران دانستند.

چندی پیش مناف هاشمی دومین حکم خود را از شهردار تهران دریافت کرد و به سمت "رئیس ستاد عالی ممیزی املاک مرحله ششم" منصوب شد.

مناف هاشمی

حال این پرسش که پیش تر نیز مطرح بود دوباره بر سر زبان ها افتاد که آیا در مدیریت شهری پایتخت قحط الرجال است که شخصی مانند مناف هاشمی به دو سمت در شهرداری تهران منصوب می شود؟

حال باید بپذیریم که به علت اینکه مناف هاشمی کارمند رسمی شهرداری تهران است، بازگشت او به شهرداری پس از عزلش از سمت استانداری گلستان امری اجتناب ناپذیر است، اما انتصاب دوم او جای تأمل دارد.


بیشتر بخوانید: استاندار معزول گلستان مشاور شهردار تهران شد + تصویر حکم


حسن رسولی عضو شورای شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره انتصاب مناف هاشمی استاندار معزول گلستان در سمت "رئیس ستاد عالی ممیزی املاک مرحله ششم شهرداری تهران" گفت: طبق قانون هیچ فردی نمی تواند بیش از یک شغل رسمی و دولتی داشته باشد و شهرداری تهران نیز از این قاعده مستثنی نیست.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به انتصاب دوم مناف هاشمی گفت: انتصاب آقای مناف هاشمی از سوی شهردار تهران در شغل دوم غیر قانونی است و طبق قانون هاشمی به طور حتم یا باید از یکی از پست های خود انصراف دهد و یا طبق قانون از یکی از پست ها عزل خواهد شد.

رسولی ادامه داد: انتصاب هاشمی پس از عزلش از استانداری گلستان در سمت مشاور شهردار تهران به این علت بود که او جزء نیرو های رسمی مدیریت شهری بود و عزل و نصب مدیران شهری از اختیارات شهردار تهران است، اما انتصاب مناف هاشمی در سمت دوم امری غیر قانونی است.

عضو شورای شهر تهران تأکید کرد: ممنوعیت انتصاب بیش از یک شغل در دولت مشمول شهرداری تهران نیز می شود و انتصاب افراد در ۲ سمت در شهرداری تهران به طور حتم غیر قانونی است.

در مقابل زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، انتصاب مناف هاشمی "رئیس ستاد عالی ممیزی املاک مرحله ششم" را انشائی تعریف کرد و درباره انتصاب او در سمت رئیس ستاد ممیزی املاک ششم شهرداری تهران گفت: باید به این نکته توجه کرد که ۲ دسته حکم انتصابی وجود دارد که دسته نخست پست های رسمی و کارگزینی و دسته دوم پست های انشائی هستند.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با تأکید بر پست کارگزینی، ادامه داد: ممکن است فردی در شهرداری تهران دارای پست کارگزینی باشد و در کنار آن نیز به صورت انشائی پستی با عنوان مشاور هم داشته باشد که این انتصاب بدون اشکال است.

او با اشاره به اینکه شهردار تهران نزدیک به ۵ پست مشاوری در مدیریت شهری دارد، گفت: ممکن است این افراد پست مشاوری خود را به صورت انشائی دریافت کرده باشند، اما حقوق ماهیانه آن ها همان حقوق پست کارگزینی آن هاست.

نژادبهرام در توضیح سمت مناف هاشمی، تصریح کرد: این سمت جزء زیر مجموعه اداره درآمد است و کاربری ها در محدوده ارزیابی های ملکی را انجام و ستادی را نیز در این حوزه تشکیل می دهد.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با تأکید بر نقش ارزیابی، افزود: مناف هاشمی جزء نیرو های رسمی شهرداری تهران است و مدیریت شهری نمی تواند او را بدون شغل رها کند و در مقابل باید بتواند از ظرفیت های برنامه ریزی و مدیریت او در مقام معاون شهردار نیز استفاده کند.

او با تأکید بر استفاده از ظرفیت های مناف هاشمی، گفت: مدیریت شهری باید از او که دارای سابقه معاونت در شهرداری تهران است، در ستاد ها به کار گیرد تا از ظرفیت های او استفاده کند.

باتمام اظهارنظرهای متفاوت نسبت به انتصاب مناف هاشمی می توان گفت که ساختمان مرکزی شهرداری تهران در خیابان بهشت، به بهشت هاشمی تبدیل شده است.

انتهای پیام/

ماجرای انتصاب استاندار عزل شده گلستان در دو سمت در شهرداری تهران

تماشاخانه تصویر

{gallery}1088838{/gallery}

افزودن نظر