توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1088709

کشف ۱۳ تن مواد مخدر و روان‌گردان در کل کشور در ۵ ماهه نخست سال/تریاک در صدر کشفیات مواد مخدر

کشف ۱۳ تن مواد مخدر و روان‌گردان در کل کشور در ۵ ماهه نخست سال/تریاک در صدر کشفیات مواد مخدر
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۱۳ تن مواد مخدر و روان گردان در کل کشور در هفته سوم مرداد ماه خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، بکشف ۱۳ تن مواد مخدر و روان گردان در کل کشور در ۵ ماهه نخست سال/تریاک در صدر کشفیات مواد مخدره گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،ناصر اصلانی معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه گفت: مجموع کشفیات در هفته مزبور ۱۳۰۴۰ کیلوگرم است و بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۱۰۸۴۹ کیلوگرم است که ۸۳ درصد مجموع کشفیات را شامل می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین از این میزان ۱۰۸۵ کیلوگرم حشیش، ۱۱۶ کیلوگرم شیشه، ۲۰۷ کیلوگرم هرویین، ۶۵۶ کیلوگرم مرفین، ۸۵۵۷ عدد قرص روان گردان و ۱۲۴ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۷۳۵ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۱۷.۷ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

وی اظهار داشت: در هفته اخیر مجموعاً ۶۶۲۸ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده اند که از این تعداد ۱۰۴ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر و روانگردان ۲۰۱۲ نفر خرده فروش و توزیع کننده مواد و ۴۰۸۶ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند. همچنین ۲۷۶ نفر نیز طی سایر عملیات های مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیر شده اند.

معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: از ۸۵۵۷ عدد قرص های روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با ۳۸۳۸ عدد مربوط به استان هرمزگان است که نشان دهنده ۴۵ درصد مجموع کشفیات قرص های روانگردان در هفته اخیر است.

اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۹۴ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۳۶۳۲ کیلوگرم مربوط به استان کرمان است که معادل ۲۸ درصد کشفیات کشور است و سیستان و بلوچستان با ۳۳۷۶ کیلوگرم، بوشهر با ۱۸۰۰ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۱۳۵۳ کیلوگرم، فارس با ۹۵۷ کیلوگرم، هرمزگان با ۶۰۰ کیلوگرم و تهران با ۵۵۰ کیلوگرم به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

وی افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۸۳ درصد است.

اصلانی اظهار داشت: طی این مدت، ۱۵۱ دستگاه خودرو، ۴۱ دستگاه موتورسیکلت، ۱۲ قبضه سلاح و ۳۷ دستگاه موبایل توقیف شد.

انتهای پیام/

۱۳ تن مواد مخدر و روان گردان در کل کشور کشف شد

تماشاخانه تصویر

{gallery}1088709{/gallery}

افزودن نظر