شناسایی منابع جدید آبی برای تأمین آب مورد نیاز شهرداری تهران

شناسایی منابع جدید آبی برای تأمین آب مورد نیاز شهرداری تهران
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: با هدف کاهش برداشت از ذخایر آب زیرزمینی، شناسایی منابع جدید را مد نظر قرار داده‌ایم تا شهرداری جهت تأمین آب مورد نیاز خود برای مصارف شهری به سوی منابع آبی پایدار حرکت کند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، نشست کمیسیون فنی آب با حضور کارشناسان و متخصصان این حوزه و مدیران ادارات محیط زیست مناطق ۱۵ و ۱۶ به ریاست سرپرست اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار برگزار شد.

در این نشست امیر حسن جعفری ورامینی با اشاره به تغییرات اقلیمی و کاهش سطح آب های زیرزمینی، گفت: اداره کل محیط زیست شهرداری تهران با هدف کاهش برداشت از ذخایر آب زیرزمینی، شناسایی منابع جدید را مد نظر قرار داده است تا شهرداری تهران جهت تامین آب مورد نیاز خود برای مصارف شهری به سوی منابع آبی پایدار حرکت کند.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: این اداره کل برای اجرای هر چه بهتر طرح های بازچرخانی آب، اقدام به برگزاری سلسله نشست های کارشناسی در قالب کمیسیون فنی آب با حضور اساتید دانشگاه و حوزه های مرتبط داخل و خارج از شهرداری نموده است و در این کمیسیون طرح‫های پیشنهادی از جوانب مختلف فنی و اجرایی مورد بررسی قرار می‫گیرد.

گفتنی است در اولین نشست کمیسیون فنی آب در سال جاری طرح های بازچرخانی مناطق ۱۵ و ۱۶ مورد بررسی قرار گرفت.

لازم به ذکر است: در این جلسه، طر‫حهای تصفیه رواناب جاری در کانال سرخه حصار (۱۷۰۰ متر مکعب در شبانه روز) با هدف تامین آب فضای سبز منطقه ۱۵ و تصفیه فاضلاب ساختمان خدمات شهری و مرکز تفکیک پسماند خشک منطقه ۱۶ با هدف مصرف آب استحصالی برای آبیاری فضای سبز و شستشوی محوطه شهرداری و بازیافت آب از شیرابه در محل مرکز تفکیک پسماند خشک مطرح و در مورد آن بحث و تبادل نظر شد.

افزودن نظر