شهدای مسجدالحرام و منا از یاد نرفته اند

شهدای مسجدالحرام و منا از یاد نرفته اند
نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت با تاکید براینکه شهدای مسجدالحرام و منا از یاد نرفته اند، اظهار داشت:وظیفه همه ماست که این موضوع را دنبال کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب افزود: وظیفه ما است که این مسایل را پیگیری کنیم و تاکنون هم مسئولین مربوطه ازجمله نماینده ولی فقیه و مسئولان سازمان حج وزیارت پیگیری های زیادی داشتند، علاوه بر این در جلساتی هم که با خانواده های شهدای مسجدالحرام و منا در تهران برگزار شده این موضوع را پیگیری کرده ایم تا ان شاءالله حقوق شان استیفاء شود.

سرپرست حجاج ایرانی گفت: هرچند این موضوع به دلیل قطع بودن روابط دو کشور مقداری به تاخیرافتاده است ولی امیدواریم با پیگیری هایی که انجام می شود و مکاتباتی که ریاست محترم سازمان حج با وزیر حج عربستان داشتند و جلساتی که در مکه بعد از ایام حج برگزار خواهد شد، نتیجه روشن شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت در ادامه با اشاره به اینکه سومین سال است که در شب دوم حضورحجاج ایرانی در منا یادواره شهدای مسجدالحرام و منا برگزار می شود، گفت: برنامه ای که قبلا تحت عنوان یادمان خادمان ضیوف الرحمان برگزار می شد بعد ازوقوع فاجعه منا به یادواره شهدای مسجدالحرام ومنا تغییر یافته است.

وی افزود: در این برنامه زائران ایرانی در چادر بعثه مقام معظم رهبری در منا حضور می یابند و یاد عزیزانی را که از منا به دیارباقی پرکشیدند و همین طور عزیزانی که در مسجدالحرام به شهادت رسیدند، گرامی می دارند.

سرپرست حجاج ایرانی گفت: امشب هم جمعی از زائران و نمایندگان بعثه مراجع عظام تقلید در این یادواره حضور پیدا کردند و درجلسه ای که برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین کاظم راشد یزدی مطالب خوبی را بیان کرد.

وی در پایان تاکید کرد: یاد این شهدا را باید گرامی داشت؛ خون این شهدا ان شاءالله مانند خون بقیه شهدا الهام بخش خواهد بود وما باید این مسایل راپیگیری کنیم.

افزودن نظر