تا کنون پرونده‌ای درباره اجرای سند ۲۰۳۰ در قوه قضاییه تشکیل نشده است/این سند نباید اجرا شود

تا کنون پرونده‌ای درباره اجرای سند ۲۰۳۰ در قوه قضاییه تشکیل نشده است/این سند نباید اجرا شود
سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به خبرگزاری دانشجو گفت: موضع قوه قضاییه همانی است که از ناحیه سخنگوی قوه به صورت رسمی اعلام می شود و سایر اظهارنظرها، بعنوان موضع این قوه محسوب نمی‌شود و صرفا یک اظهار نظر شخصی است.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در هشتمین نشست خبری خود با خبرنگاران و در پاسخ به خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو گفت: تا کنون هیچ پرونده قضایی در خصوص اجرای سند ۲۰۳۰ تشکیل نشده و بنده به عنوان سخنگوی قوه قضائیه، از تشکیل پرونده ای قضایی در خصوص این موضوع اطلاع ندارم.

وی افزود: موضع قوه قضاییه نسبت به سند ٢٠٣٠، همان موضعی است که رهبر معظم انقلاب فرمودند و اجرای این سند را در بخش های مختلف جامعه به ویژه در وزارت آموزش و پرورش تایید نمی کنیم چراکه اجرای آن را با معضلات و مشکلاتی پیش بینی کرده و به همین دلیل معتقدیم که این سند نباید اجرا شود.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در این خصوص باید همان سند مصوب داخلی یعنی سند بنیادین تحول آموزش و پرورش را برای تحول در نظام آموزشی و فرهنگی خود اجرا کنیم.

وی در خصوص اظهارات دادستان کل کشور در مورد تشکیل پرونده ی قضایی به دلیل اجرای سند ٢٠٣٠ گفت: موضع قوه قضاییه همانی است که از ناحیه سخنگوی قوه به صورت رسمی اعلام می شود و سایر اظهارنظرها، بعنوان موضع این قوه محسوب نمی شود و صرفا یک اظهار نظر شخصی است.

افزودن نظر