توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1066775
پلارک خبرداد؛

پیش بینی حضوربیش از ۳ میلیون زائر ایرانی در راهپیمایی اربعین

پیش بینی حضوربیش از ۳ میلیون زائر ایرانی در راهپیمایی اربعین
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: با توجه به رایگان شدن روادید اربعین، پیش‌بینی می‌شود تعداد زائران ایرانی از ۳ میلیون نفر فراتر رود.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز،

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حسن پلارک پیش از ظهر امروز (دوشنبه ۳۱ تیر) در نخستین جلسه هم اندیشی روسای کمیته های مشارکت مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی ۹۸، گفت: با توجه به رایگان شدن روادید اربعین، پیش بینی می شود تعداد زائران ایرانی از ۳ میلیون نفر فراتر رود.

وی به شرایط خاص آب و هوایی در مبادی مرزی و عراق طی ایام اربعین پیش رو اشاره کرد و افزود: لازم است تا موکب های ایرانی برای این شرایط ویژه، تدابیر لازم را اندیشیده و امکانات مناسب را جهت رفاه و تغذیه زائران فراهم سازند.

وی با اشاره به تجربه سال های گذشته گفت: اگرچه مقطع زمانی ۱۵ تا ۲۵ صفر محدوده زمانی زیارت اربعین است، اما پیش بینی می شود زائران ایرانی از چند روز قبل و بعد از این ایام در عراق و مبادی مرزی حضور داشته باشند.

پلارک گفت: با توجه به اینکه تقریبا تمامی موکب های عراقی از عصر اربعین جمع آوری می شوند، باید تعدادی از موکب های ایرانی تا چند روز پس از اربعین در اعتاب مقدسه و مبادی مرزی همچنان فعال باشند.

رئیس کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی با اشاره به تاکید مراجع عظام بویژه رهبر معظم انقلاب بر مردمی ماندن مراسم اربعین گفت: میزبانان اصلی مراسم اربعین، دولت و مردم عزیز عراق هستند و حضور موکب های ایرانی تنها با هدف مشارکت در فیض میزبانی از زائران سیدالشهدا (ع) است.

پلارک با بیان اینکه حفظ چارچوب مردمی اربعین و جلوگیری از حکومتی شدن آن خط قرمز ما است، اظهار داشت: وظیفه ستاد بازسازی عتبات در این زمینه، ساماندهی امور، انجام هماهنگی های لازم با دولت عراق و تسهیل شرایط برای موکب ها و خیران با هدف جلوگیری از هدر رفت منابع است.

رئیس کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی گفت: هموطنانی که تمایل دارند در این فیض مشارکت کنند می توانند کمک های نقدی خود را با شماره گیری کد ستاره ۲۳۳ مربع اهداء کنند.

وی با اشاره با راه اندازی سامانه ویژه ثبت نام و صدور پروانه موکب داری گفت: با توجه به شرایط ویژه پیش رو، از هموطنان عزیز و هیات های مذهبی که توان اجرایی مشارکت در فیض میزبانی از زائران اربعین را دارند، درخواست می کنیم تا هرچه زودتر به سامانه www.mokeb.org مراجعه و اقدام به ثبت نام کنند.

براساس این گزارش، ارائه توصیه های ضروری به موکب ها و زائران، امکان گزارش گیری و ساماندهی آماری، جلوگیری از هدر رفت منابع، هدایت امکانات به مکان های مورد نیاز، اعلام امکانات رفاهی و خدمات هر یک از موکب ها و... ازجمله تسهیلات سامانه اینترنتی www.mokeb.org است.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1066775{/gallery}

افزودن نظر