توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1055813
معاون عملیات پلیس پایتخت مطرح کرد؛

برقراری روزانه حدود ۳۳ هزار تماس تلفنی با پلیس ۱۱۰/ سامانه ۱۱۰ به طور شبانه روزی در خدمت مردم است

برقراری روزانه حدود ۳۳ هزار تماس تلفنی با پلیس ۱۱۰/ سامانه ۱۱۰ به طور شبانه روزی در خدمت مردم است

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز،

سردار یعقوبی با بیان اینکه روزانه حدود ۳۳ هزار تماس با پلیس ۱۱۰ برقرار می شود، گفت: ۵۰ درصد تماس های ورودی به این سامانه، عملیاتی می شود.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار پرویز یعقوبی معاون عملیات پلیس پایتخت به تشریح عملکرد مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ پرداخت و گفت: مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران بزرگ، ضمن حفظ آمادگی و تلاش شبانه روزی، رسالت تکریم شهروندان را سرلوحه امور خود قرار داده و این مرکز به منظور افزایش سرعت عمل پلیس، جلب رضایت شهروندان و ارتباط پایدار بین پلیس و جامعه ایجاد شده است.

معاون عملیات پلیس پایتخت، بیان داشت: از آنجا که در بروز حوادث یا جرایم در مواقع حساس و ضروری راحت ترین راه دسترسی عموم شهروندان به پلیس، شماره تلفن ۱۱۰ است، با ۱۰۰ خط فعال، به صورت شبانه روزی در اختیار شهروندان قرار گرفته و اهالی شهر تهران می توانند، در هر ساعت از شبانه روز با این سامانه ارتباط برقرار کنند.

این مقام ارشد انتظامی، با اشاره به این که فلسفه راه اندازی سامانه پلیس ۱۱۰، تحقق شعار پلیس پاسخگو، است، عنوان داشت: از دستاورد های مهم این سیستم می توان به ترویج عدالت اجتماعی، تساوی حقوق شهروندان، خدمات رسانی عمومی با تاکید بر سرعت و احترام به شهروندان و شفافیت امور با استفاده از عملکرد حرفه ای و نظام مند اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه به طور متوسط روزانه حدود ۳۳ هزار تماس با این مرکز برقرار می شود، گفت: ۵۰ درصد تماس های ورودی به این سامانه، عملیاتی می شود که به بیان دقیق تر می توان گفت، هر سه ثانیه یک تماس برقرار شده و هر هفت ثانیه یک تماس عملیاتی می شود.

سردار یعقوبی با اشاره به فراوانی تماس شهروندان تهرانی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، گفت: در سه ماه ابتدایی سال ۹۸، حدود سه میلیون و ۲۱۵ هزار و ۵۴۷ تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ برقرار شده که از این میزان، ۴۶ درصد تماس ها، عملیاتی شده و به واحد های عمل کننده، ابلاغ شده است و باقی تماس ها در قالب تماس های مشاوره و راهنمایی، اختلافات خانوادگی و جرایم غیرفوریتی بوده است.

وی با تاکید بر اینکه طبق آمار اخذ شده زمان حضور ماموران در اغلب ماموریت های ۱۱۰، به طور میانگین ۱۰ دقیقه صورت گرفته است، گفت: از کل تماس های برقرار شده گزارش های مربوط به جرائم عمومی، تخلفات راهنمایی و رانندگی و نزاع و درگیری به ترتیب با ۲۹، ۲۵ و ۱۸ درصد بیشترین تماس های شهروندان را شامل می شود.

سردار یعقوبی، مشاوره و راهنمایی شهروندان را یکی دیگر از اقدامات کاربران مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام کرد و افزود: در راستای تحقق شعار پلیس پاسخگو و رفع معایب و کاستی ها، به صورت مداوم نسبت به برقراری تماس کنترل لحظه ای با شهروندان و تماس گیرندگان اقدام می کنند که بر این اساس، بیش از ۶۶ هزار مورد تماس کنترلی انجام شده که در بازه زمانی مذکور (سه ماه ابتدایی امسال)، نشان از رضایت ۹۳ درصدی شهروندان دارد.

معاون عملیات پلیس پایتخت، با اشاره به این که از ابتدای سال ۹۸ تا کنون از سوی اپراتور های مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، بیش از ۹۰۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت مفقوده، کشف شده است، تصریح کرد: با ایجاد و اجرای روش منسجم در این حوزه توسط پلیس پایتخت همواره بستر و زمینه های مورد نیاز برای انجام ماموریت های فوریتی پلیس مهیا و با بهره گیری از توان و دانش موجود این اقدامات به صورت فعال در سطح شهر به مرحله اجرا درآمده است.

وی در ادامه با اشاره به حجم بالای تماس های مردمی با تلفن ۱۱۰ فاتب، این مهم را نشانه افزایش اعتماد عمومی به عملکرد مجموعه پلیس دانست و افزود: پلیس پایتخت این اعتماد را ارج نهاده و تمامی توان خود را در مسیر جلب رضای باری تعالی و افزایش احساس امنیت و آسایش عمومی شهروندان به کار خواهد بست.

این مقام مسئول در پلیس پایتخت، با تأکید بر افزایش توان عملیاتی پلیس در مقابله با جرایم عنوان کرد: از یک سو حضور به موقع پلیس موجب افزایش احساس امنیت در جامعه شده و از سویی دیگر، مردم نیز پلیس را ملجأ و پناهگاه مطمئنی برای حل مشکلتشان می دانند که آمادگی پاسخگویی به مطالبات و خواسته های به حق شهروندان در حوزه مسایل انتظامی، ترافیکی و اجتماعی را دارد.

سردار یعقوبی، همچنین به اقدامات آموزشی و فرهنگ سازی این مرکز اشاره کرد و گفت: بازدید های علمی دانشجویان، دانش آموزان، کارکنان ادارات دولتی و خصوصی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت خانه ها، سفارت خانه ها و... از جمله تعاملات برون سازمانی این مرکز در طول مدت فعالیتش بوده است.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، در خاتمه با اشاره به اینکه تلفن مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در طول شبانه روز همراه مردم بوده و پل ارتباطی شهروندان با نیروی انتظامی است، از شهروندان به خصوص خانواده های تهرانی، خواست هرگونه موارد مشکوک و ضروری از جمله مزاحمت ها، نزاع و درگیری دسته جمعی، شرارت، تصادفات، وقایع و اتفاقات مهم را به این مرکز اعلام کنند؛ تا پلیس در کمترین زمان ممکن ضمن حضور به موقع در محل حادثه، بتواند اقدام قانونی متناسب با آن موضوع را انجام دهد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1055813{/gallery}

افزودن نظر