روند بازسازی مناطق سیل‌زده کشور رضایت‌بخش است

روند بازسازی مناطق سیل‌زده کشور رضایت‌بخش است
رئیس سازمان مدیریت بحران روند بازسازی مناطق سیل‌زده کشور را با توجه به حجم گسترده کار رضایت‌بخش بیان کرد.


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، اسماعیل نجار امشب در حاشیه جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده لرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همه عوامل اجرایی استان برای بازسازی مناطق سیل زده اهتمام جدی دارند.
وی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی بر اساس برنامه ریزی ها در حال انجام است، ضمن اینکه تسهیلات در حال پرداخت بوده و زمین موردنیاز برای سیل زدگان تأمین شده است.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه عملیات بازسازی و آماده سازی در پلدختر و معمولان در حال انجام است، افزود: امیدواریم با تمهیداتی که اندیشیده شده و همچنین تأمین اعتبار که صورت گرفته، بر اساس برنامه زمان بندی کارهای تعمیرات تا پایان تیرماه و نوسازی را تا پایان امسال در مناطق سیل زده کشور به ویژه لرستان به اتمام برسانیم.
نجار بیان داشت: در برخی مناطق همچون پلدختر و روستاهای این شهرستان هنوز چادرها برپا هستند، خوشبختانه با پرداخت هایی که در بخش در انتقال از اسکان موقت به دائم صورت گرفته تقریبا نیازی به برپایی چادر نیست، به همین خاطر شایسته است با بررسی دقیق تر ضمن حل مشکلات، چادرها جمع آوری شوند.
وی بر تجدیدنظر بر حرائم رودخانه مناطق سیل زده جهت ساخت و ساز تأکید کرد و گفت: بایستی در این خصوص بررسی های دقیق تری انجام شود.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: در پرداخت خسارت ها برای بازسازی برخی بانک ها مشکلاتی داشتند که می طلبد با دیگر بانک ها همراه شوند.
نجار، روند بازسازی مناطق سیل زده کشور را با توجه به حجم گسترده کار رضایت بخش خواند و افزود: بخشی از اعتبارات مربوط به خسارت سیل های گذشته به زیرساخت های لرستان پرداخت شده که مابقی نیز پرداخت خواهد شد.

افزودن نظر