فرسودگی بافت بازار تهران یک چالش‌ است/ تهران کمبود کلانتری دارد

فرسودگی بافت بازار تهران یک چالش‌ است/ تهران کمبود کلانتری دارد
فرماندار تهران گفت: متأسفانه در شهر تهران با کمبود کلانتری مواجه هستیم و به جای ۲۰۰ کلانتری تنها ۸۰ کلانتری در پایتخت فعال است.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، عیسی فرهادی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان تهران که با حضور نمایندگان مجلس و جمعی از شهرداران و مدیران شهرداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: تاکنون سی جلسه با شهرداری برگزار شده است و بعضی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکنون بیست جلسه با شورایاری‌ها داشته‌اند. 

وی ادامه داد: ما ۲۵۳ مصوبه در جلسات مردمی داشته‌ایم که ۱۴۳ مصوبه آن تاکنون اجرایی شده است. 

فرماندار تهران افزود: عمده مشکلات شهر تهران حاشیه‌نشینی و ساختار اداری در شهر تهران است چرا که ۱۹ اداره برای شهر ۸ میلیونی مناسب نیست. به عنوان مثال؛ صنعت و معدن و یا اصناف در شهر تهران نماینده‌ای ندارند. 

وی به موضوع فرسودگی بافت مسکونی اشاره کرد و گفت: نوسازی حمل و نقل عمومی، کمبود پارکینگ طبقاتی و کمبود برق فشار قوی از چالش‌های اصلی شهر تهران است. 

فرهادی افزود: یکی دیگر از چالش‌های این شهر، فرسودگی بافت بازار تهران است با ۶۰ هزار کسبه و فروشنده ممکن است هر لحظه حادثه‌ای در آن رخ دهد و باید اقدامات پیشگیرانه در بازار صورت بگیرد. 

فرماندار تهران ادامه داد: فروش بی‌ضابطه تراکم و توزیع صنایع آلاینده در حاشیه پایتخت هم از دیگر چالش‌های شهر تهران محسوب می‌شود. 

فرهادی به کمبود کلانتری‌های شهر تهران اشاره کرد و گفت: باید ۲۰۰ کلانتری در شهر داشته باشیم، ولی تنها ۸۰ کلانتری داریم که باید در این زمینه نیز اقدامات لازم صورت بگیرد. 

انتهای پیام/

افزودن نظر