توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1034364
دادستان تهران مطرح کرد؛

حمایت از اقدامات پلیس در مقابله با مفاسد اخلاقی و هنجارشکنی‌ها

حمایت از اقدامات پلیس در مقابله با مفاسد اخلاقی و هنجارشکنی‌ها
القاصی مهر گفت: با کسانی که اهداف دشمن را در زمینه بی عفتی ترویج می‌کنند، قاطعانه برخورد می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، حمایت از اقدامات پلیس در مقابله با مفاسد اخلاقی و هنجارشکنی ها / با کسانی که به صورت سازمان یافته به هنجارشکنی اقدام کرده و اهداف دشمن را در زمینه بی عفتی و بی حجابی ترویج می کنند، قاطعانه برخورد می شود، علی القاصی مهر دادستان تهران در نشست بررسی وضعیت آسیب های اجتماعی با اشاره به پدیده های نوظهوری که امروزه جامعه با آن روبرو است به برنامه ریزی های دشمن در حوزه شبیخون فرهنگی و زمینه نفوذ در بین جوانان اشاره کرد و با انتقاد از بی مسئولیتی برخی از نهادهای متولی اظهار کرد: ادامه این وضع به نحوی است که امنیت عمومی جامعه را به خطر می اندازد خیلی از جرائم مهم نتیجه بی بندوباری های اخلاقی، بی نظمی های شهری و ناهنجاری های اجتماعی است.

وی بر لزوم اقدامات مقابله ای و ورود قاطعانه نسبت به این قبیل ناهنجاری ها و جرائم اخلاقی تاکید کرد و افزود: دادستانی و ضابطین در رابطه با جرایم مشهود در فضای مجازی و فضای حقیقی وفق قانون وظیفه ورود و پیگیری را دارد.

دادستان تهران با اشاره به مواد قانونی برخورد با جرائم منافی عفت عمومی، اجرای قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر را در رابطه با مظاهر بی حجابی خواستار شد و و تصریح کرد: با کسانی که به صورت سازمان یافته به هنجارشکنی اقدام کرده و اهداف دشمن را در زمینه بی عفتی و بی حجابی ترویج می کنند، قاطعانه برخورد خواهد شد.

القاصی مهر با حمایت از اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با مفاسد اخلاقی و مظاهر بی عفتی و بی حجابی در جامعه، رویکرد دستگاه قضایی را در دو بخش پیشگیری و ایجابی و اقدامات مقابله ای مورد توجه قرار داد.

وی با اشاره به دستگاه های مختلفی که در حوزه پیشگیری و اقدامات ایجابی مسئولیت دارند، از پیش نویس طرحی با موضوع ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و برخورد با ناهنجاری های اخلاقی که در آن برای 15 دستگاه حدود 144 وظیفه تعیین شده، خبر داد.

دادستان تهران با اشاره به اقدامات فوری و مقابله ای برای برخورد با مظاهر علنی بدحجابی در جامعه، تاکید کرد: باید سازوکار اجرایی و تدابیر برخورد با این قبیل ناهنجاری اتخاذ شود.

القاصی مهر با ابراز تاسف از سگ گردانی یا به همراه داشتن سگ در معابر عمومی و شوارع ،مناطق مسکونی و زندگی شهری و خانوادگی، گفت: نمی توانیم نسبت به این مسائل بی تفاوت باشیم و باید مطابق قانون برای کنترل و برخورد مروجین این پدیده های ضد اخلاقی ورود کرد.

وی خواستار ورود جدی دستگاه های متولی در مقابله با پدیده های نوظهور شد و ادامه داد: اگر این ورود، ورود میدانی نباشد قطعا باید شاهد گسترش این قبیل ناهنجاری ها باشیم.

دادستان تهران از فرماندهی پلیس پایتخت خواست در مقابله با قبح شکنی ها با قدرت و تمام قد در میدان عمل به کار خود ادامه دهند و تصریح کرد: مجموعه دستگاه قضایی از مامورینی که وظیفه قانونی خود را در مواجهه با این قبیل ناهنجاری ها و جرایم انجام می دهند، پشتیبانی می کند.

القاصی مهر با اشاره به وظیفه مهم و نقش اساسی نهادهای امنیتی در شناسایی باندهای مفاسد اخلاقی، توزیع محصولات ضدفرهنگی و مراکز فساد و فحشاء، موفقیت در این امر را منوط به جهاد عمومی و همکاری همه دستگاه ها دانست.

دادستان تهران در پایان افزود: شعب ویژه ای در دادسرا و دادگاه جهت رسیدگی و برخورد فوری ، ویژه و خارج از نوبت با جرائم و مفاسد علنی در حوزه ناهنجاری های اخلاقی و اجتماعی اختصاص یافته است.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1034364{/gallery}

افزودن نظر