فارس من| احتمال افزایش ۲۹درصدی شهریه مهد کودک‌ها

فارس من| احتمال افزایش ۲۹درصدی شهریه مهد کودک‌ها
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از تشکیل جلسه سه جانبه برای تعیین نرخ نهایی شهریه مهدکود‌ک‌ها در هفته آینده خبر داد و گفت: احتمالا شهریه مهد کودک‌ها ۲۹ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، حبیب اله فرید در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس گفت: افزایش غیرقانونی شهریه مهدکودک‌ها ممنوع بوده چراکه اقدامی غیرقانونی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: برای رصد مناسب قیمت‌ها در مهدکودک، تیمی متشکل از کارشناسان و بازرسان بهزیستی به صورت روزانه به بازرسی می پردازند و در صورت برخورد با هرگونه تخلف، برخورد قانونی انجام می‌شود.

فرید در مورد تخطی برخی مهدها در اعمال شهریه گفت: چنانچه مهدکودکی بیش از نرخ مصوب، از خانواده‌ها شهریه بگیرد، والدین می‌توانند این تخلفات را با شماره پیامک ۳۰۰۰۰۱۳۳۲۳ اطلاع دهند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: پس از نظارت بازرسان از مهدها، مدیران مهدهای کودک موظف هستند که نرخ خود را طبق قانون تعدیل دهند و از طرفی به طور کلی باید  قیمت و نرخ مصوب در تابلویی برای مشاهده والدین نصب باشد.

وی تصریح کرد: البته هر شهریه‌ای که تعیین می‌شود در استان‌ها و مناطق مختلف شهر و با توجه به خدمات و کلاس‌های آموزشی که برگزار می‌شود، متفاوت است و گاهی کم و زیاد می‌شود.

فرید در مورد آخرین وضعیت تعیین شهریه مهدها در سال جدید گفت: کارگروه تنظیم بازار اعلام کرده که مهدهای کودک حداکثر تا ۲۹ درصد می‌توانند شهریه خود را افزایش دهند،البته این نرخ، افزایش حداکثری است و می تواند در برخی مهدها کمتر ازاین درصد باشد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: احتمالا هفته آینده جلسه سه جانبه سازمان حمایت از مصرف کننده، نماینده مهدهای کودک و سازمان بهزیستی برگزار شده و تا ۱۰ تیر شهریه‌های جدید اعمال می‌شود.

گفتنی است شهروندان با درج موضوع چرا شهریه مهدهای کودک زیاد است؟ در سامانه فارس من پیگیری این موضوع را از خبرگزاری فارس خواستار هستند.

انتهای پیام/

افزودن نظر