توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1009712

انتقام جویی مرد جوان از همسر سابقش در فضای مجازی

انتقام جویی مرد جوان از همسر سابقش در فضای مجازی
رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و کشف پرونده‌ای با موضوع انتشار تصاویر شخصی در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، انتقام جویی مرد جوان از همسر سابقش در فضای مجازی، سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا پایتخت اظهار کرد: در پی شکایت شهروند خانمی ۳۹ ساله ساکن غرب تهران در خصوص انتشار برخی از تصاویر خصوصی اش در فضای مجازی توسط فردی ناشناس، تجسس های پلیسی در این زمینه آغاز کردند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: شاکیه در تحقیقات خود گفت به فرد خاصی مشکوک نیستم و نمی دانم این تصاویر چگونه در دست افراد غریبه قرار گرفته است حتی متهم علاوه بر انتشار آن ها در شبکه اجتماعی تلگرام شماره تلفن همراه و برخی دیگر از تصاویرم را در یکی از کانال های غیر اخلاقی قرار داده و این موضوع برایم خیلی درد آور و ناراحت کننده است و مدام مورد مزاحمت تلفنی اشخاص غریبه واقع می گردم حتی این فرد با عکس آزاد من اقدام به تشکیل کانال با محتویات مستهجن کرده و با افراد مختلف چت و گفتگو می کند سپس شماره همراه مرا در اختیار آن ها قرار می دهد.

رئیس فتا تهران بزرگ در ادامه گفت: به دلیل اهمیت بالای موضوع، کارشناسان پلیس به صورت ویژه اقدام به بررسی پرونده کردند که در قدم اول مشخص شد شماره ای که متهم با آن اقدام به درست کردن صفحه ی اجتماعی جعلی کرده متعلق به یک زن است و شاکیه هیچ شناختی از وی ندارد، لذا ماموران باید به دنبال یافته های دیگری باشند، چون هیچ ردپا و سرنخی از متهم و انگیزه اقدامات مجرمانه او برای پلیس آشکار نبود، اما در ادامه، تحقیقات کاراگاهان پلیس منتج به نتیجه شد و بررسی های فنی و پلیسی، هویت متهم ناشناس را آشکار کرد و پلیس دریافت که خط همراه مذکور در اختیار مردی ۴۱ ساله به نام "مهران" ساکن غرب تهران و در نزدیکی منزل شاکیه است.

وی افزود: بر این اساس، ظن پلیس به آشنایان شاکی معطوف شد و در تحقیقات انجام شده یکی از آشنایان شاکیه، شناسایی و ماموران پس از شناسایی محل سکونت وی ضمن هماهنگی با دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای متهم را به پلیس منتقل کردند که به محض مواجهه مشخص شد که وی همسر سابق شاکیه است و او بوده که با انگیزه انتقام جویی از شاکیه اقدامات مجرمانه ای را علیه او در فضای مجازی انجام داده است.

رئیس پلیس فتا پایتخت، تصریح کرد: با این اتفاق متهم راهی جز اعتراف نداشت و اظهار داشت که فقط قصد داشته از همسر سابق خود انتقام بگیرد و برای همین اقدام به انتشار تصاویر ایشان در فضای مجازی کرده است.

سرهنگ کاظمی در خاتمه به کاربران و شهروندان گرامی هشدار داد: هنجار سازی مثبت یکی از اصولی است که در هر تکنولوژی نوظهور باید رعایت شود فضای مجازی جای انتقام جویی نیست چرا که قاعده احترام به جایگاه اجتماعی و حیثیتی افراد از مهمترین مولفه های حقوق شهروندی است.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1009712{/gallery}

افزودن نظر