توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1009404
معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز خبر داد

ورود مدعی المعوم به موضوع ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در استان البرز

ورود مدعی المعوم به موضوع ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در استان البرز

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، آقایاری گفت: بازدید های مستمر خصوصا در ایام شب و به صورت سرزده از مراکز درمانی صورت گیرد و آمار دقیق و شفاف از رضایتمندی بیماران ارائه شود.

ورود مدعی المعوم به موضوع ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در استان البرزبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد آقایاری معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با بیان مواردی در راستای احقاق حقوق عامه و صیانت از حقوق شهروندی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بیان کرد: در راستای احقاق حقوق عامه و صیانت از حقوق شهروندی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مطابق مقررات و قوانین مربوطه مواردی جهت نظارت به دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام شد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با اشاره به لزوم نظارت همه جانبه به مراکز خدمات درمانی به خصوص بیمارستان ها و درمانگاه ها خاطرنشان کرد: بر داروخانه ها در جهت رعایت عدم اخذ حق فنی-فروش دارو بدون نسخه، ارائه داروی قاچاق و تاریخ مصرف گذشته و همچنین احتکار دارو های کمیاب و عدم فروش آن نظارت لازم توسط دانشگاه علوم پزشکی به عمل آید.

وی تصریح کرد: همچنین دانشگاه علوم پزشکی موظف است بر عملکرد عطاری هایی که در برخی از موارد اقدام به فروش دارو هایی با ترکیبات مواد مخدر و همچنین دخالت در امر پزشکی می کنند، نظارت لازم را داشته باشد.

آقایاری ادامه داد: بازرسان و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز باید حضور مستمر در مجموعه های ورزشی داشته باشند و بر عرضه دارو توسط مربیان مجموعه های ورزشی نظارت کنند.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در ادامه با اشاره به لزوم بررسی دقیق شرکت های تولیدکننده مواد خوراکی و آشامیدنی اذعان کرد: مراکز اورژانس و احیای اولیه به خصوص پایگاه ها و خودرو های امدادی باید مجهز باشند و همچنین ضمن نظارت دقیق و بدون شائبه، با متخلفین صنوف ارائه کننده خدمات برخورد صورت گیرد.

وی با اشاره به لزوم به کارگیری پزشکان و کادر درمانی متخصص در تمام بیمارستان های تابعه گفت: بازدید های مستمر خصوصا در ایام شب و به صورت سرزده از مراکز درمانی صورت گیرد و آمار دقیق و شفاف از رضایتمندی بیماران ارائه شود.

آقایاری در پایان با اشاره به لزوم اصلاح تجهیزات معیوب و در صورت لزوم جایگزینی آن ها اظهار کرد: مواردی که نیازمند بازرسی بوده و مهم تلقی می گردد لازم است مراتب به دادسرای مبارزه با جرایم پزشکی و بهداشتی کرج و دادسرای نظام پزشکی کتبا منعکس شود تا در صورت لزوم بازپرس ویژه جرایم پزشکی و یا دادیار ویژه جرایم پزشکی در معیت کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز جهت حضور میدانی اقدام نمایند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1009404{/gallery}

افزودن نظر