راه‌اندازی سامانه «سخا» به‌منظور حمایت از بیماران نیازمند

راه‌اندازی سامانه «سخا» به‌منظور حمایت از بیماران نیازمند
مشاور و جانشین رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اعلام کرد: بانک اطلاعاتی بهره وران خدمات هزینه دارویی- درمانی سازمان داوطلبان (سامانه سخا) با کد ملی افراد منطبق است.

وحید شفیعی در ارتباط ویدئو کنفرانسی با معاونان داوطلبان جمعیت هلال احمر در استان های سراسر کشور، افزود: به زودی سامانه «سخا» پس از گذراندن مراحل آزمایشی طی سه سال گذشته، در تمامی استان ها به منظور احراز صلاحیت دریافت خدمات حمایتی بیماران نیازمند معرفی شده و رفع موارد همپوشانی با سایر سازمان های حمایتی راه اندازی و به بهره برداری می رسد.

وی گفت: مددکاران جمعیت هلال احمر در سطوح ستادی و استانی موظف به بررسی تمامی درخواست های مراجعه کنندگان هستند اما با درایت و حساسیت خاصی نسبت به ارائه خدمات حمایتی اقدام می کنند و سامانه «سخا» در راستای برخورداری از دید نظارتی و مرتفع کردن نیازهای واقعی طراحی شده است.

مشاور و جانشین رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ضمن تقدیر از تلاش های شبانه روزی معاونان داوطلبان جمعیت هلال احمر استان ها در حادثه سیل اخیر، گفت: سازمان داوطلبان در این حادثه، کارنامه درخشانی از خود طی چندین سال گذشته ارائه کرد به نحوی که در گزارش های تیم ارزیابی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، از این اقدامات به عنوان خدمات داوطلبانه پنج ستاره، یاد شده است.

لازم به ذکر است سامانه هوشمند «سخا» تحت وب و با تمامی سیستم های مرورگر اینترنتی و حتی از طریق تلفن های همراه قابل بهره برداری است که امکان گزارش گیری و ثبت آرشیوی درخواست های بهره وران را به سهولت برای مددکاران ستادی، استانی و شعب فراهم آورده است.

افزودن نظر