توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1005429
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی:

دولت در خصوص الکترونیکی کردن امور دستگاه قضایی در اعتبار بخشی و تخصیص امکانات با اولویت عمل کند

دولت در خصوص الکترونیکی کردن امور دستگاه قضایی در اعتبار بخشی و تخصیص امکانات با اولویت عمل کند

به گزارش گروه اجتماعی ایمان نیوز، رئیس قوه قضاییه بر تعامل و همکاری سخاوتمندانه دولت در تخصیص امکانات و اعتبارات برای الکترونیکی کردن امور دستگاه قضایی تاکید کرد و توسعه عدالت الکترونیک در قوه قضاییه را از مهمترین موانع بروز فساد دانست.

دولت در خصوص الکترونیکی کردن امور دستگاه قضایی در اعتبار بخشی و تخصیص امکانات با اولویت عمل نمایدبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در نخستین جلسه شورای راهبردی دادرسی الکترونیکی که با حضور مسئولان عالی قضایی، وزرای دادگستری و ارتباطات، فرمانده نیروی انتظامی و یکی از اعضای کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با تاکید بر لزوم تدوین هر چه سریع تر آیین نامه های مقرر در قانون دادرسی الکترونیکی تصریح کرد: یکی از مهم ترین مسائلی که در تدوین آیین نامه ها باید مدنظر قرار گیرد، توجه به موضوع امنیت داده ها و صیانت از اطلاعات مردم و دستگاه هاست که با استفاده از تجربیات موجود باید در این زمینه پیوست های امنیتی لازم را تهیه کرد.

رئیس قوه قضاییه افزود: یکی از بارزترین کارکرد های الکترونیکی شدن امور، مقابله با فساد و به صورت خاص در دستگاه قضایی، جلوگیری از اطاله دادرسی است. بر همین مبنا باید شاخص های موجود مورد رصد دائمی قرار گیرد تا مشخص شود که اهداف این تحولات فناورانه به چه میزان محقق شده و آسیب هایی که در این مسیر وجود دارد، رفع شود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی همچنین بر ضرورت ایجاد ساز و کار های تعامل کامل الکترونیکی میان دستگاه قضایی و نیروی انتظامی تاکید کرد و در ادامه با اشاره به انگیزه و اندیشه کافی در قوه قضاییه برای توسعه عدالت الکترونیک، خاطرنشان کرد: با توجه به این انگیزه و اندیشه، انتظار می رود که دولت در اعتباربخشی و تخصیص امکانات برای الکترونیکی کردن امور دستگاه قضایی، سخاوتمندانه و با نگاه اولویتی عمل کند.

رئیس قوه قضاییه در پایان با بیان اینکه تحول بدون توجه به فناوری اطلاعات یک تحول کامل نخواهد بود، بر ضرورت توجه به آموزش فناوری های نوین در همه سطوح برای پیشبرد هر چه سریع تر امور و مقابله جدی با فساد تاکید کرد.

براساس این گزارش، در این جلسه مقرر شد که اعضای این شورا، جمع بندی تلاش ها و پیش نویس آیین نامه های قانونی را نهایتا ظرف مدت ۱ ماه به دبیرخانه شورا مستقر در مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه ارائه کنند تا عقب ماندگی های موجود در اجرای کامل قانون تا حدی رفع شود.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1005429{/gallery}

افزودن نظر