Logo
چاپ کردن این صفحه

قانون نصب سیستم ازکارانداختن پدال گاز در آمریکا لغو می‌شود

قانون نصب سیستم ازکارانداختن پدال گاز در آمریکا لغو می‌شود
سازمان NHTSA آمریکا به تازگی اعلام کرده است که دیگر التزامی برای نصب سیستم ازکارانداختن پدال گاز وجود ندارد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، دولت آمریکا توسط سازمان NHTSA آمریکا درخواست شده بود. در این سیستم (brake-throttle override system) تمامی خودروها موظف به نصب پدال های ترمزی می شوند که بتوانند در شرایط اضطراری، پدال گاز را از کار بیندازند.

سیستم از کار انداختن پدال گاز

این قانون برای اطمینان حاصل کردن از توقف پدال گاز در هنگام گیرکردن کف پایی های یا ته کفش به پدال، وضع شده بود. در سال ۲۰۱۲، سازمان NHTSA اعلام کرد که برخی از خودروسازان هنوز در خودروهایشان از سیستم ازکارانداختن پدال گاز استفاده نکرده اند. روز دوشنبه، سازمان NHTSA اعلام کرد تمامی خودروسازان به صورت داوطلبانه سیستم ازکارانداختن پدال گاز را در خودروهای جدیدشان نصب کرده اند و این سازمان از هیچ خودروسازی انتظار ندارد که این سیستم را حذف کنند. گلوریا برگ کوئست، سخنگوی اتحادیه خودروسازان که شامل شرکت های جنرال موتورز، تویوتا، فولکس واگن و سایرین می شود، اعلام کرد که استفاده از این سیستم دیگر ضرورتی ندارد.

سیستم از کار انداختن پدال گاز

به گفته وی:

درحالی که استفاده ی گسترده از فناوری را شاهد هستیم، دیگر نیازی به قانون لزوم نصب این سیستم نیست.

سیستم از کار انداختن پدال گاز با استفاده از نرم افزار خودرو در هنگامی عمل می کند که هر دو پدال گاز و ترمز هم زمان فشرده شوند. سازمان NHTSA پیشنهاد گسترش این سیستم را داده بود که به موجب آن، هنگامی که راننده پای خود را از روی پدال گاز بر می دارد، پیشرانه ی خودرو به حالت درجا می رسد و به حالت ایمن وارد می شود.

سیستم از کار انداختن پدال گاز

مقاله های مرتبط:

  • کم استهلاک ترین خودروهای شاسی بلند و کراس اور در سال ۲۰۱۹
  • شرکت های بیمه آمریکا به دنبال کاهش استفاده از تلفن همراه پشت فرمان خودرو

این سیستم نیازمند کنترل الکترونیکی پدال گاز بود. سازمان NHTSA اعلام کرد که فهم گسترده ای از طراحی ایمن سیستم کنترل الکترونیکی خودرو لازم است تا بتوان تصمیمی منطقی در رابطه با سیستم بازگشت دور موتور به حالت درجا اتخاذ شود. به گفته ی سازمان، چالش های متعددی پیش روی آزمایش های هدفمند برای عملکرد صحیح سیستم از کار انداختن پدال گاز وجود داشته است.

سیستم از کار انداختن پدال گاز

سازمان NHTSA در سال ۲۰۱۲ گزارش مرگ چهار نفر در حادثه ی ناشی از گیرکردن کف پایی زیر پدال گاز خودروی لکسوس ES350 یک افسر پلیس کالیفرنیا را ارائه کرد. شرکت تویوتا به علت شتاب گیری ناگهانی خودروهایش مجبور به فراخوانی بیش از ۱۰ میلیون دستگاه خودرو بین سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ شد.

سیستم از کار انداختن پدال گاز

گزارش های منتشرشده توسط کارشناسان دولتی نشان داد که شتاب گیری ناگهانی ارتباطی با مشکل برقی در خودروها نداشته و گیرکردن کف پایی ها زیر پدال گاز عامل اصلی حادثه ها بوده است. شرکت تویوتا در سال ۲۰۱۴، پس از اعتراف به پنهان کردن ابعاد مشکل و سخنان فریبنده در رابطه با شتاب گیری ناگهانی، به پرداخت ۱.۲ میلیارد دلار جریمه به وزارت دادگستری آمریکا محکوم شد.

مطالب مرتبط

طراحی و توسعه 'فناوری اطلاعات سراج'