سرمایه‌گذاری ۹۰ میلیون دلاری هیوندای و کیا در ریمک برای ساخت خودروی الکتریکی

سرمایه‌گذاری ۹۰ میلیون دلاری هیوندای و کیا در ریمک برای ساخت خودروی الکتریکی
دو شرکت هیوندای و کیا درمجموع مبلغ ۹۰ میلیون دلار در شرکت ریمک سرمایه گذاری کرده اند. به موجب قرارداد همکاری جدید با ریمک، دو خودروی قدرتمند الکتریکی کره ای تا سال ۲۰۲۰ معرفی می شود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، پس از همکاری با شرکت پینین فارینا برای ساخت مدل باتیستا و استون مارتین در ساخت مدل والکری، اکنون برند ریمک (Rimac) همکاری جدیدی با شرکت های هیوندای و کیا آغاز کرده است. شرکت ریمک در سال ۲۰۰۹ تأسیس شد و از آن زمان تاکنون، دو ابرخودروی الکتریکی با نام های Concept_One و Concept_Two معرفی کرده است.

حال شرکت ریمک قصد دارد دانش و تجربیات خود در ساخت ابرخودروهای الکتریکی را دراختیار خودروسازان کره ای قرار دهد. شرکت های هیوندای با مبلغ ۷۲ میلیون دلار و کیا با مبلغ ۱۸ میلیون دلار، سرمایه گذاری تازه ای برای همکاری با ریمک انجام داده اند. بنابر قرارداد جدید، شرکت ها برای ساخت دو خودروی قدرتمند الکتریکی تا سال ۲۰۲۰ همکاری خواهند کرد.

همکاری هیوندای و کیا با ریمک

دقیقا در همان سال، فرایند ساخت خودروی C_Two ریمک آغاز خواهد شد. هویت خودروهای جدید هیوندای و کیا هنوز مشخص نیست؛ اما به احتمال زیاد، خودروی ساخت هیوندای، یک مدل تمام الکتریکی در سبد خودروهای اسپرت سری N خواهد بود و خودروی دیگر، یک مدل پرفرمنس پیل سوختی خواهد بود. خودروی اسپرت میان رده ی ذکرشده، به مدت چندین سال در حال توسعه بوده است و هیوندای اولین بار در سال ۲۰۱۴ خودروی ولوستر را در این کلاس معرفی کرد.

همکاری هیوندای و کیا با ریمک

مقاله های مرتبط:

  • کم استهلاک ترین خودروهای شاسی بلند و کراس اور در سال ۲۰۱۹
  • شارژر فوق سریع پیئش؛ انقلابی در صنعت خودرو

سال ۲۰۱۵، شرکت هیوندای محصول جدید RM15 را معرفی کرد که ۱۹۵ کیلوگرم وزن کمتری نسبت به ولوستر داشت و با بهره گیری از پیشرانه ی ۲ لیتری توربوشارژ، ۳۰۰ اسب بخار قدرت تولید می کرد. در سال ۲۰۱۶، هیوندای بار دیگر خودروی اسپرتی با نام RM16 معرفی کرد که نسبت به نمونه ی قبلی، تغییرات ظاهری جدیدی را شامل می شد. تمامی این خودروها از نوع دو سرنشین و موتور وسط بودند که وزن کم و مرکز ثقل پایینی داشتند.

همکاری هیوندای و کیا با ریمک

نام RM این خودرو مخفف Racing Mid-ship بود. در نمونه ی اولیه جدیدی از هیوندای دیده شد که زیر پوشش مخصوص، استتار شده بود. در اواخر سال ۲۰۱۸، هیوندای از برنامه ریزی برای ساخت پرچم دار جدیدی برای سری خودروهای N سخن گفت. طولی نکشید که شایعاتی مبنی بر تولید یک خودروی موتور وسط قدرتمند به گوش رسید. باتوجه به تمامی این اطلاعات، بعید به نظر نمی رسد که شرکت هیوندای برای ساخت پرچم دار الکتریکی جدید، همکاری خود را با شرکت ریمک آغاز کرده باشد.

افزودن نظر