مدل سفارشی و تیونینگ بی ام و 2002 با پیشرانه V10 معرفی شد

مدل سفارشی و تیونینگ بی ام و 2002 با پیشرانه V10 معرفی شد
شرکت Gruppe5 می تواند بی ام و ۲۰۰۲ را درحد خودرویی سوپر اسپرت مدرن تقویت و تیونینگ کند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، بی ام و ۲۰۰۲ یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین خودروهای اسپرت در جهان است و حتی افرادی که طرفدار بی ام و نیستند، این کوپه ی کوچک را ستایش می کنند. بی ام و ۲۰۰۲ چه در نقش خودرویی مسابقه ای و چه در نقش خودرویی خیابانی بسیار خوش درخشید و باید آن را ستاره ی خودروهای اسپرت دهه ی ۱۹۷۰ دانست. توانایی های فراوان و پیشینه ی پرافتخار این خودرو شرکت تیونینگی تقویت کند و آن را به سطح خودرویی سوپراسپرت ارتقا دهد.

Gruppe5 BMW 2002 Exterior

در مرحله ی نخست پروژه ی تیم Gruppe5، بسیاری از بخش های بدنه با قطعات فولادی و فیبرکربنی تعویض شدند تا هم وزن خودرو کاهش پیدا کند و هم مقاومت آن بیشتر شود. با اینکه این خودرو ازنظر قانونی هیچ مشکلی برای تردد در خیابان و جاده ندارد، برای اینکه بتوان با آن در پیست نیز مسابقه داد، تمامی استانداردهای ایمنی FIA در آن رعایت شده اند.

Gruppe5 BMW 2002 Exterior

در نمای بیرونی، ظاهر بی ام و ۲۰۰۲ به دلیل نصب کیت بدنه ی پهن و بزرگ کاملا تغییر کرده است. این کیت بدنه ی پهن این اجازه را به سازندگان خودرو داده تا از لاستیکهای بزرگ تری نیز استفاده کنند و بدین ترتیب چسبندگی خودرو در پیچ ها و هنگام شتاب گیری بهبود پیدا کرده است.

Gruppe5 BMW 2002 Exterior

چنین ظاهر جذاب و اسپرتی قطعا به پیشرانه ای قدرتمند نیز نیاز دارد. بی ام و ۲۰۰۲ به صورت استاندارد از پیشرانه ی دولیتری چهار سیلندر بهره مند بود؛ اما شرکت تیونینگ کننده تصمیم گرفت پیشرانه ی V10 متعلق به بی ام و M5 کد E60 را در این خودرو نصب کند. تغییرات به تعویض پیشرانه محدود نیستند؛ چون Gruppe5 حجم موتور این پیشرانه را از ۵ لیتر به ۵.۸ لیتر افزایش داده تا بتواند ۷۴۴ اسب بخار قدرت از آن بیرون بکشد. نسخه ی دیگری از بی ام و ۲۰۰۲ تولید شده که حجم موتور آن به ۵.۹ لیتر افزایش یافته و ۸۰۳ اسب بخار قدرت دارد. اعداد و ارقام جالب تری هم درباره ی این ۲۰۰۲ قدرتمند وجود دارند. درحالی که این خودرو ۹۹۷ کیلوگرم وزن دارد، گفته شده می تواند ۱,۰۸۸ کیلوگرم، یعنی بیشتر از وزنش، داو ن فورس تولید کند.

Gruppe5 BMW 2002 Exterior

مقاله های مرتبط:

  • بی ام و ۲۰۰۲ توربو؛ اولین خودروی تولید انبوه توربوشارژ اروپا
  • BMW ۲۰۰۲ Hommage کلاسیکی مدرن

در ساخت این خودرو، از شرکت CarBahn Autoworks، متعلق به استیو دینان، کمک گرفته شده که دهه ها در تیونینگ محصولات بی ام و تجربه دارد. این موضوع برای طرفداران بی ام و خبری بسیار هیجان انگیز است. هنوز قیمت این مدل مشخص نشده؛ ولی تولید آن از تابستان آغاز خواهد شد. تیراژ تولید بی ام و ۲۰۰۲ به ۳۰۰ دستگاه محدود خواهد بود که ۲۰۰ عدد از آن ها نسخه ی ۷۴۴ اسب بخاری و ۱۰۰ عدد از آن ها نسخه ی ۸۰۳ اسب بخاری خواهند بود.

Gruppe5 BMW 2002 Exterior

افزودن نظر