نقص فنی در پیشرانه توربوشارژ هوندا تایید شد

پیشرانه ی ۱.۵ لیتری هوندا CR-V با مشکلات جدی روبرو شده است؛ مقامات هوندا ضمن تأیید این مشکل، از رفع آن در آینده خبر دادند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، هوندا CR-V پرفروش ترین محصول این شرکت ژاپنی در ایالات متحده به حساب می آید که اخیراً تولید نسخه ی هیبریدی این مدل هم تأیید شد. بخشی از محبوبیت CR-V، به پیشرانه ی ۱.۵ لیتری توربوشارژ آن که در واقع نمونه ی تقویت شده ی پیشرانه ی هوندا سیویک است، مربوط می شود. کارشناسان کانسیومر ریپورتس (Consumer Reports: سازمانی غیرانتفاعی با هدف ارائه گزارش و بررسی بی طرفانه ی محصولات مختلف) گزارش جامعی از مشکل این پیشرانه منتشر کرده اند.

HONDA CR-V

تعدادی از اعضای خبرگزاری ایندیپندنت یک ماه پس از خریداری CR-V، مشکلاتی با پیشرانه ی این کراس اور داشته اند. . ۹ عضو کانسیومر ریپورتس هم بر نقص فنی این مدل، مهر تأیید زده اند و البته گزارشات بسیاری هم، به NHTSA (اداره کل ایمنی ترافیک ایالات متحده: National Highway Traffic Safety Administration) ارسال شده است. علاوه بر این، صدها مالک شاسی بلند کامپکت هوندا در مورد مشکل مشابه پیشرانه در انجمن های اینترنتی بحث کرده اند.

کارشناسان کانسیومر ریپورتس علت اصلی نقص فنی پیشرانه را در ترکیب بنزین و روغن طی فرایند احتراق می دانند. ظاهراً این مشکل پیش از این برای مشتریان چینی و مالک ۳۸۰ هزار نسخه از CR-V و سیویک اتفاق افتاده و خودروساز ژاپنی برای برطرف کردن مشکل، فراخوان داده است. مشتریان آمریکایی از سکوت مقامات هوندا ناراحت هستند و درخواست فراخوان و رفع مشکل دارند.

HONDA CR-V

کریس مارتین، سخنگوی هوندا، در پاسخ به خبرنگار کانسیومر ریپورتس می گوید:

هوندا روی این مسئله کار کرده و راه حل آن را یافته است؛ تغییرات لازم که جزو گارانتی هستند، اواخر پائیز سال جاری از طریق نمایندگی های معتبر هوندا در دسترس خواهند بود. مدل ۲۰۱۹ هوندا CR-V بدون این مشکل عرضه خواهد شد.

لینکلن نویگیتور HPE600 معرفی شد؛ بزرگ‌ترین محصول هنسی
لندرور دیفندر با پیشرانه V8 شورولت کوروت معرفی شد
بهترین شاسی‌ بلندهای جهان در سال ۲۰۱۸
موتور یا پیشرانه احتراقی چیست و هرآنچه درباره آن باید بدانید
نگاه عمیق به هیوندای سانتافه ۲۰۱۹؛ همراه با مشخصات فنی و قیمت

افزودن نظر