FDA برای تایید قابلیت نوار قلبی اپل واچ سری 4 از داده‌های Apple Heart Study استفاده کرده است

مقامات FDA اعلام کرده اند که برای تایید قابلیت نوار قلبی اپل واچ سری ۴ از داده های به دست آمده از تحقیقات ویژه ی Apple Heart Study استفاده کرده اند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، اپل در رویداد شب چهارشن نخستین محصول کوپرتینونشین ها محسوب می شود که موفق به کسب مجوز از FDA شده است.

جف ویلیامز، مدیر عملیاتی اپل، در جریان برگزاری رویداد ۲۱ شهریور مدعی شد که این شرکت توانسته تاییدیه ی سازمان غذا و داروی آمریکا را برای ثبت نوار قلب و انجام آزمایش فیبریلاسیون دهلیزی در دستگاه Apple Watch Series 4 بگیرد؛ وی آن زمان مدعی شد که اپل برای گرفتن چنین تاییدیه ی مهمی، مجموعه ای از داده های ویژه را به FDA ارسال کرده است تا صحت قابلیت های اپل واچ جدید را اثبات کند.

مقاله های مرتبط:

  • اپل واچ سری 4 معرفی شد
  • اپل واچ سری 4 توانایی ثبت نوار قلب کاربر را دارد

وب سایت Quartz چند روز پیش در گزارشی به نقل از مستندات ارائه شده توسط سازمان FDA، اعلام کرد که این سازمان برای دادن مجوزهای لازم به اپل، از داده های تحقیقات Apple Heart Study استفاده کرده است، این تحقیقات ویژه که نوامبر سال پیش آغاز شد و اوایل ماه جاری میلادی به پایان رسید، با همکاری اپل و پژوهشگران دانشگاه استنفورد انجام شده است.

در حالی که طبق گفته های یکی از متخصصان قلب، اپل واچ سری ۴ تا آن حد که اپل بزرگ نمایی کرد، نمی تواند نوار قلب را با دقت بالا ثبت کند؛ وی مدعی است که این ساعت نمی تواند عملکردی در حد و اندازه ی دستگاه های پزشکی مخصوص ارائه دهد:

فناوری معرفی شده توسط اپل در مقایسه با آنچه ما در بیمارستان ها برای بیماران انجام می دهیم، بسیار ابتدایی است؛ اپل امکان ثبت نوار قلب توسط ساعت جدیدش را بیش از آنچه باید، بزرگ جلوه داد.

با همه ی این ها نباید فراموش کنیم که اپل هرگز ادعا نکرده که اپل واچ سری ۴ یا هر محصول دیگر این شرکت، می تواند عملکردی شبیه تجهیزات پزشکی پیشرفته داشته باشد.

نظر شما در این زمینه چیست؟

بنچمارک اولیه A12 اپل از پیشرفت کم آن نسبت به A11 حکایت دارد
آیفون XS و آیفون XS Max‌ با فناوری شارژ بی‌سیم سریع‌تر به بازار عرضه می‌شوند
نگاه نزدیک به اپل واچ سری 4
پد شارژ بی سیم AirPower؛ گجتی که جای خالی‌اش در رویداد دیشب احساس شد
نگاه نزدیک به آیفون XR‌ اپل

افزودن نظر