مدل‌های مختلف تویوتا سوپرا در گذر زمان

از عرضه آخرین مدل سری پرطرفدار تویوتا سوپرا بیش از ۱۵ سال میگذرد حال در آستانه عرضه نسل جدید، نگاهی کوتاه به مدل های مختلف این خودرو خواهیم داشت.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، تویوتا (Toyota) سوپرا (Supra) خودرویی است که همه جا حضور دارد؛ فیلم، بازی های ويدئویی، اینترنت و البته دنیای واقعی. از عرضه آخرین سوپرا بیش از ۱۵ سال میگذرد ولی هنوز اشتیاق برای خرید و راندن آن وجود دارد. تویوتا از اوایل سال ۲۰۱۴ (زمستان ۱۳۹۵) هنگام ارائه ی مدل مفهومی FT-1 با احساسات طرفداران سوپرا برای بازگرداندن آن بازی کرد؛ اما تایید بازگشت سوپرا تا همین اواخر طول کشید.

پس از نمایش مدل مسابقه ای و مفهومی GR Supra، برای بازی گرن توریسمو اسپرت (Gran Turismo Sport) و رونمایی نمونه اولیه سوپرا در فستیوال سرعت گود وود GoodWood طرفدارن از سراسر جهان برای دیدن محصول نهایی هیجان زده هستند. اما برای دیدن محصول نهایی سوپرا نسل پنجم (A90) باید چند هفته یا حتی چند ماه صبر کرد.

تویوتا سوپرا / Toyota Supra

مقاله های مرتبط:

  • تویوتا سوپرا با قدرت ۱۸۰۰ اسب بخار؛ موشک ژاپنی درگ
  • نسخه ی نسکار تویوتا سوپرا، معرفی شد

برای راحت تر کردن این انتظار تصمیم گرفته ایم تا در این ویدیو نگاهی به تاریخچه سوپرا داشته باشیم. داستان سوپرا از اواخر دهه ۱۹۷۰ (۱۳۵۰) شروع می شود زمانی که مدل اصلی (A40) که بخشی از خانواده سلیکا (Celica) بود عرضه شد. تغییر اسم سلیکا به سوپرا تا سال ۱۹۸۶ و عرضه خودرو نسل سوم (A70) طول کشید.

مانند هر خودروی دیگر قدرت سوپرا با ارایه هر نسل افزایش یافت که ارتقایی از ۱۰۰ اسب بخار در نسل اول به ۳۲۰ اسب بخار در نسل چهارم (A80) بود. سوپرای جدید با موتور توربوشارژ شش سیلندر۳ لیتری که ریشه بی ام و (BMW) دارد به قدرت احتمالی ۳۳۵ اسب بخار خواهد رسید.

با دیدن ویدیو متوجه خواهید شد که سوپرای جدید جا پای بزرگان می گذارد پس بیایید امیدوار باشیم که (A90) ادامه دهنده ای شایسته برای این سری باشد.

سودآورترین خودروهای ۲۰۱۸؛ فراری و پورشه در صدر
نگاه کوتاه به بی ام و M635 مدل ۱۹۸۴
گوشی هوشمند، جایگزین کلید خودرو خواهد شد
بی‌ام‌و رکورد سریع‌ترین موتورسیکلت خود را شکست
مشهورترین خودروهای دنیا که خارج از خانه تولید می‌شوند

افزودن نظر