FedEx برای کمک به فرود اضطراری خلبان‌ها از عینک هوشمند استفاده می‌کند

به تازگی سیستمی در اختیار خطوط هوایی قرار خواهد گرفت که خلبانان را از خطر مرگ و سقوط ناشی از دودهای داخل کابین نجات می دهد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، دود و آلودگی ناشی از آن نه تنها تهدیدی برای زندگی ما محسوب می شود، بلکه خطرات جدی را برای ناوگان هوایی نیز در پی دارد. همان طور که FAA یادآور می شود به طور معمول روزانه یک فرود اضطراری در رابطه با آلودگی ناشی از دود به وقوع می پیوندد.

اما یک خلبان با وجود کابینی که پر از دود است و حتی قادر به مشاهده دستگاه های پیش روی خود نیز نیست، چگونه می تواند یک فرود موفقیت آمیز را تجربه کند؟ FedEx و گروه طراحی Osterhout یک راهکار دارند.

آن ها از دستگاهی به نام SAVED رونمایی می کنند؛ این دستگاه ترکیبی از عینک هوشمند هیبریدی و ماسک اکسیژن بوده که اطلاعات را از HUD ناوگان هوایی و دوربین های خارجی گرفته و فرود اضطراری را ممکن می سازد. با به کارگیری این سیستم، خلبانان دیگر مجبور نیستند برای جلوگیری از بروز فاجعه، خطر مرگ یا پرواز بدون دید را تجربه کنند.

گروه Osterhout ادعا دارد که این سیستم کوچک و سبک بوده و همچنین نصب آسانی دارد. معمولا عینک های هوشمند بزرگ هستند؛ اما از آنجایی که این نوع عینک درون یک ماسک اکسیژن تعبیه شده، نسبتا جمع و جورتر است.

جای هیچ گونه تعجبی نیست که FedEx اولین مشتری این دستگاه است. این شرکت از سیستم SAVED در هر دو مجموعه آموزشی و پروازهای واقعی خود استفاده می کند. هنوز اشاره ای به دیگر مشتریان این سیستم نشده است. با این حال، از آن جایی که این دستگاه می تواند جان انسان ها را نجات داده و از سقوط هواپیماها جلوگیری کند، دیگر خطوط هوایی نیز در آینده ای نزدیک فناوری گجت های پوشیدنی این چنینی را به کار خواهند گرفت.

ثبت اختراع سامسونگ برای نسل آینده صفحه‌نمایش در گجت‌های پوشیدنی
پلیس چین از فناوری تشخیص چهره برای شناسایی مجرمان استفاده می‌کند
هواوی واچ 3 در آینده نزدیک عرضه نمی‌شود
نشان تجاری جدید سامسونگ خبر از عرضه عینک هوشمند این شرکت می‌دهد
رندرهای جدیدی از عینک واقعیت افزوده اپل منتشر شد

افزودن نظر