وفاداری به برند اندروید از iOS پیشی گرفت

وفاداری به برند اندروید از iOS پیشی گرفت
طرفداران اپل همیشه به وفاداری نسبت به این برند مشهور بوده اند؛ اما پژوهش های جدید نشان از افزایش وفاداری طرفداران اندروید دارند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، طرفداران اپل بسیار وفادارند، برخی حتی معتقدند این وفاداری بیش از حد بوده و برخی از طرفداران اپل به صورت چشم و گوش بسته به این شرکت علاقه دارند. پژوهش های جدید گروه Consumer Intelligence Research Partners (به اختصار CIRP) نشان می دهد طرفداران اندروید به انتخاب سیستم عامل گوشی خود وفادارتر از iOS هستند. گزارش پژوهش های جدید وب سایت اینترنتی تک کرانچ نیز حاکی از آن است که وفاداری طرفداران اندروید از سال ۲۰۱۶ افزایش پیداکرده و هم اکنون به بیشترین مقدار خود رسیده است.

مقاله های مرتبط:

  • وفاداری به برند؛ پیروی کورکورانه و استقبال از محدودیت
  • طبق آخرین بررسی ها، نرخ وفاداری دارندگان آیفون به ٩٢ درصد رسیده است

در حال حاضر درصد وفاداری به برند اندروید ۹۱ درصد و iOS معادل ۸۶ درصد است. میزان این وفاداری بدین معنی است که مشتری با به روز کردن گوشی خود از همان برند سیستم عامل استفاده کند. مایک لوین، مدیرعامل و مؤسس شرکت CIRP می گوید:

با وجود دو گزینه در انتخاب سیستم عامل، کاربران فقط یک گزینه را انتخاب می کنند، آن را یاد می گیرند، برای برنامه های مورد نظرشان و فضای ذخیره سازی آن و... هزینه می کنند و دائم از آن استفاده می کنند. اکنون گوگل و اپل باید دریابند که چگونه با فروش درست محصولات و سرویس های مربوطه مشریان خود را حفظ کنند.

سخنان فوق را می توان توجیهی بر سرمایه گذاری سنگین اپل و گوگل در بخش سرویس هایی نظیر اپلیکیشن های گوشی، موسیقی و فضای ذخیره سازی ابری دانست. ماه نوامبر سال گذشته ی میلادی اپل با وجود درصد وفاداری کمتر نسبت به اندروید، رکورد جدیدی در درآمد خود از جانب سرویس های در حال ارائه کسب کرد، این امر نشان دهنده ی عملکرد خوب کوپرتینونشین ها در قبال مشتریان خود است.

وفاداری برند به معنای استفاده از همان برند سیستم عامل با ارتقای گوشی است

دلیل درصد وفاداری بیشتر به اندروید نسبت به iOS را می توان در دامنه ی بیشتر دستگاه های اندرویدی دانست. تمامی محصولات اپل با کیفیت عالی و قیمت بالا عرضه می شوند؛ درحالی که با خرید یک دستگاه گوشی ۴۰ دلاری می توان از سرویس های گوگل استفاده کرد؛ بنابراین تمامی کاربران با هر سطح توانایی مالی، از گوشی ۴۰ دلاری گرفته تا پرچم داری ۹۰۰ دلاری، می توانند از این سرویس ها و برنامه ها استفاده کنند و اطلاعات خود را در فضای ابری از گوشی به گوشی دیگر منتقل کنند.

خالق سیری از روند تکامل آن راضی نیست
اپل در حال به‌روزرسانی لوگو محصولات مرتبط با گجت‌های خود است
مک بوک 13.3 اینچی ارزان‌قیمت اپل با نمایشگر رتینا بهار امسال عرضه می‌شود
مقایسه کارایی آیفون 6s قبل و بعد از تعویض باتری فرسوده
اپلیکیشن Focos ویژگی نورپردازی پرتره را به آیفون ۷ پلاس می‌آورد

افزودن نظر