پتنت لیزری سوزوکی برای افزایش ایمنی موتورسیکلت

پتنت لیزری سوزوکی برای افزایش ایمنی موتورسیکلت
سوزوکی از ثبت اختراع جدیدی خبر می دهد که برای حفاظت از جان موتورسواران و پیشگیری از تصادف، به کمک پروژکتورهای لیزری به رانندگان خودروها هشدار می دهد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، موتورسیکلت استفاده از تجهیزات حفاظت شخصی است. تجهیزات حفاظت شخصی به لوازم و لباس هایی گفته می شود که باعث کاهش خطرات و جراحات موتورسوار در هنگام تصادف می شوند. این تجهیزات، با جذب انرژی ضربه ی تصادف، از جراحت و صدمه دیدگی موتورسوار می کاهند.

سوزوکی هایابوسا

هر بار که راننده سوار موتورسیکلت می شود، خطرات زیادی را می پذیرد؛ از این میان کسانی که دوست دارند بیش تر عمر کنند و به سلامت جسمی خود اهمیت زیادی می دهند، اقدامات گوناگونی برای کاهش خطرات رانندگی با موتورسیکلت انجام می دهند. این اقدامات شامل پوشیدن کلاه ایمنی، لباس محافظ مخصوص موتورسواری، دستکش، چکمه ی مخصوص، جلیقه بلند، چراغ های اضافه، گذراندن دوره آموزش رانندگی و ... است. یکی از مهم ترین خطرات برای رانندگی با موتورسیکلت، سطح بی توجهی راننده است؛ امروزه رانندگان بسیاری را می بینیم که به طرز حیرت انگیزی رانندگی می کنند و این باعث می شود خودروهای اطراف خود را نبینند. سرعت بسیار زیاد باعث می شود که این موتورسیکلت ها تقریبا نامرئی به نظر برسند و به همین دلیل سوزوکی برای جلب توجه رانندگان و کاهش تصادفات رانندگی، ایده جالبی با استفاده از لیزر دارد.

اختراع سوزوکی / suzuki موتورسیکلت

به تازگی سوزوکی (Suzuki) دست آورد جدیدی با نام سیستم هشدار و پیشگیری از تصادف (برخورد) مبتنی بر لیزر ثبت اختراع کرده است. این اختراع بر اساس سیستم های لیزری موجود در بازار قطعات جانبی دوچرخه سواران طراحی شده است و با استفاده از پروژکتورهای لیزری، جعبه ایمنی پویایی در اطراف موتورسیکلت و روی پیاده رو طراحی می کند. جعبه در سرعت های پایین فشرده می شود؛ ولی در سرعت های بالا گسترش می یابد تا به رانندگان هشدار دهد که موتورسواری دارد با سرعت حرکت می کند و باید فاصله ایمنی را با آن رعایت کنند.

اختراع سوزوکی / suzuki موتورسیکلت

بخش هوشمندانه سیستم جایی است که چراغ ها به سیستم حسگر ۳۶۰ درجه متصل می شوند که ترافیک اطراف موتورسیکلت را تشخیص می دهد و به خودروهای اطراف می گوید چقدر به آن نزدیک هستند. هنگامی که خودرویی پشت سر موتورسیکلت قرار می گیرد، چراغ پروژکتور لیزری شروع به چشمک زدن می کند و هنگامی که بیش از حد مجاز به آن نزدیک شود، این نور تبدیل به X بزرگ قرمزرنگ خواهد شد. همچنین سیستم از حسگرهای مختلف برای تشخیص زاویه کج شدن موتورسیکلت و شتاب حتی در مانورها استفاده می کند که بر بهبود عملکرد آن خواهد افزود.

اختراع سوزوکی / suzuki موتورسیکلت

آیا جعبه ایمنی لیزری سوزوکی ایده ی خوبی برای ایمنی و حفاظت از جان رانندگان موتورسیکلت است؟ آیا استفاده از این روش به کاهش برخورد موتورسیکلت با خودروها کمک خواهد کرد؟ پاسخ دادن به این پرسش ها سخت است. دوچرخه سوارانی که از سیستم های مشابه ولی با پویایی کمتری استفاده کرده اند، موفقیت هایی بدست آورده اند؛ اما در نهایت همه چیز به رانندگان خودرو بستگی دارد که بتوانند تصاویر لیزری روی سطح جاده را متوجه شوند و واکنش مناسبی نشان دهند. شاید به زودی این طرح اجرایی شود و موتورسیکلت هایی ببینیم که از پروژکتور لیزری برای جلب توجه رانندگان خودرو استفاده می کنند؛ اما به نظر می رسد برای عملی شدن طرح در سطح وسیع نیاز به آزمایش های زیادی خواهد بود.

وینسنت بلک لایتنینگ، گران‎‌ترین موتورسیکلت جهان شد
مدل جدید از خودروی سه چرخ اسلینگ شات، رونمایی شد
نسخه‌ی برفی از موتورسیکلت هارلى ديويدسن معرفی شد
رونمایی KTM از موتورسیکلت سوپراسپرت RC 390 مدل 2018
رندرهای جالب موتورسیکلت از برندهای خودروساز

افزودن نظر