اپل انیموجی‌ را به آیپد و اپلیکیشن فیس‌تایم می‌آورد

اپل انیموجی‌ را به آیپد و اپلیکیشن فیس‌تایم می‌آورد
بر اساس گزارش جدید بلومبرگ، اپل در صدد اضافه کردن ویژگی انیموجی به آیپد و اپلیکیشن مکالمه تصویری فیس تایم است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، ماهِ گذشته باخبر شدیم که در نسخه ی بعدی iOS، اپل تنها روی کارایی و رفع مشکلات این سیستم عامل تمرکز خواهد کرد. حال طبق گزارش جدید، به نظر می رسد که کوپرتینویی ها تلاش دارند ویژگی انیموجی را به دستگاه ها و بخش های بیشتری گسترش دهند. بلومبرگ در گزارشِ خود به مدل های جدیدی از آیپد اشاره کرده است که به لطف بهره مند بودن از سنسور های فیس آی دی، امکان استفاده از انیموجی را در اختیار کاربران می گذارند؛ همچنین این شرکت سعی دارد انیموجی ها را به محیط فیس تایم بیاورد تا مکالم ی تصویری با حضور این شخصیت های مجازی رنگ و بوی دیگری بگیرد.

مقاله های مرتبط:

  • نسخه iOS امسال احتمالا تغییر بنیادی و ویژگی های جدید زیادی نخواهد داشت
  • اپل درصدد عرضه اپلیکیشن های آیپد برای مک او اس است

بلومبرگ گزارش می دهد که ویژگی های جدید، بخشی از نسخه ی جدید iOS هستند که فعلاً با نام Peace شناخته می شود؛ همچنین این به روزرسانی شامل برنامه های یونیورسالی می شود که روی آیفون، آیپد و رایانه های مک اجرا می شوند. ویژگی یونیورسال شباهت بسیاری به اپلیکیشن های یونیورسال ویندوز دارد که مایکروسافت همزمان با معرفی ویندوز ۱۰ از آن رونمایی کرد. این اپلیکیشن ها به دلیل خاصیت تطبیق پذیری و هسته ی مشترک نسخه های مختلف ویندوز ۱۰، روی رایانه های شخصی، تبلت ها، گوشی های هوشمند، ایکس باکس و حتی دستگاهی مانند هدست واقعیت افزوده هولولنز قابل اجرا هستند. پیش تر انتظار می رفت که نسخه ی ۱۲ آی اواس با ویژگی های جدید و ظاهری بازطراحی شده عرضه شود؛ اما گزارشی که چندی پیش منتشر شد، از اعمال تغییرات در نسخه ی سیزدهم حکایت داشت.

مقاله های مرتبط:

  • شکاف امنیتی مک، تغییر تنظیمات اپ استور را با هر رمز عبوری ممکن می کند Title Text One
  • باگ جدیدی که در پیام های آی او اس و مک او اس مشکل ایجاد می کند

حال بلومبرگ در گزارشِ جدیدِ خود به این موضوع نیز اشاره کرده است. بر اساس این گزارش، صفحه ی خانگی بازطراحی شده برای آیفون، آیپد و کارپلی به سال ۲۰۱۹ موکول شده است؛ همچنین کاربران آیپد برای دریافت به روزرسانی قابل توجه و درخور، باید تا سال ۲۰۱۹ صبر کنند. یکی از ویژگی هایی که به آن اشاره شده، ویژگی زبانه ها در اپلیکیشن های آیپد است. به لطف این ویژگی، کاربران می توانند کارهای مختلف را از طریق زبانه های چندگانه در اپلیکیشنی واحد انجام دهند؛ همچنین این امکان فراهم است که زبانه ها را به صورت ساید بای ساید و در کنار یکدیگر اجرا کرد. تاکنون شاهد استفاده از زبانه ها در اپلیکیشن های مرورگر بوده ایم و سیستم عامل مک او اس نیز سال ها پیش با این ویژگی به روزرسانی شد. در این بین مایکروسافت نیز قصد دارد از طریق به روزرسانی سال آینده، این ویژگی را به اپلیکیشن های ویندوز ۱۰ بیاورد.

نسخه ی جدید آی او ای و مک او اس سالی سخت برای تیم نرم افزاری اپل رقم زدند. در طول سال ۲۰۱۷، این شرکت با باگ ها و مشکلات امنیتی پرشماری مواجه شد و انتشار به روزرسانی های زودهنگام، راهکارِ کوتاه مدتی برای رفع این مشکلات بود؛ با این حال هنوز هم مشکلات زیادی در آخرین نسخه ی سیستم عامل آی او اس دیده می شود. از این رو اپل تغییر رویکردی داخلی در فرهنگ سازمانی خود ایجاد کرده است که طبقِ آن، این امکان به مهندسان داده می شود که بدون نگرانی از آماده سازی ویژگی های جدید و پیاده سازی آن ها در به روزرسانی های سالیانه، بر قابلیت های نوآورانه تمرکز داشته باشند. اگر اپل بتواند از این راه سربلند خارج شود، مسلماً کیفیت نسخه های آتی سیستم عامل های این شرکت با افزایش کیفیت چشمگیر همراه خواهد شد.

اپل به دنبال اعطای تسهیلات ویژه به خریداران محصولات خود است
سرمایه‌گذاری اپل، ال جی و ولو در یک شرکت‌ تولیدکننده میکرودیسپلی‌ اولد
اپل ۳.۴ میلیارد دلار در بخش تحقیق و توسعه خود سرمایه‎گذاری کرده است
اپل واچ در سال ۲۰۱۷ بیش‌ از تمام صنعت ساعت‌سازی سوئیس فروش داشت
مک‌ بوک پرو 2018؛ تاریخ عرضه، قیمت و مشخصات احتمالی آن

افزودن نظر