گلکسی اس 9 به بلندگوی استریو و نسخه جدید بیکسبی ویژن مجهز خواهد بود

گلکسی اس 9 به بلندگوی استریو و نسخه جدید بیکسبی ویژن مجهز خواهد بود
سم موبایل در گزارش جدید، مدعی شده است بلندگوهای دوگانه گوشی گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس توسط AKG بهینه خواهد شد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، کم تر از دو هفته باقی مانده است. با این حال، افشای اطلاعات پیرامون اعضای جدید سری گلکسی اس ادامه دارد و آخرین گمانه زنی ها، حاکی از تغییراتی در بیکسبی است که این دستیار صوتی را کاربردی تر خواهد کرد. همچنین اعلام شده است که گلکسی اس ۹ علاوه بر بلندگوی دوگانه، صدای فراگیر دالبی خواهد داشت و بلندگوی اصلی توسط AKG بهینه خواهد شد.

بلندگوی دوگانه با صدای فراگیر دالبی و نسخه جدید بیکسبی ویژن

دستیار صوتی اختصاصی جدید سامسونگ، بیکسبی نامیده می شود؛ شرکت کُره ای از آن به همراه پرچم داران گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس رونمایی کرد. با این حال برای کهکشانی های جدید سامسونگ، نسخه ارتقا یافته بیکسبی درنظر گرفته شده است و بدین شکل، تجربه کاربری بهبود می یابد.

مقاله های مرتبط:

    • گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس؛ جمع بندی شایعات در مورد پرچم داران 2018 سامسونگ

در همین رابطه، گزارش های تأیید نشده ای به دست سم موبایل رسیده است که اعلام می کند نسخه جدید بیکسبی برای گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس، می تواند ترجمه لحظه ای متون را از طریق سرویس بیکسبی ویژن (Bixby Vision) فراهم کند. ارائه این قابلیت به کمک موتور ترجمه گوگل ترنسلیت فراهم شده است؛ در حال حاضر، بیکسبی ویژن به کاربران اجازه می دهد متون را ترجمه کنند اما این ترجمه، آنی نیست.

ضمن اینکه اعلام شده است قابلیت واقعیت افزوده بیکسبی ویژن در پرچم داران ۲۰۱۸ سامسونگ ارتقا خواهد یافت؛ سرویس مکان یابی دستیار صوتی کُره ای از Foursquare برای ارائه اطلاعات پیرامون محیط های اطراف بهره می گیرد اما برای گلکسی اس ۹، سامسونگ از گوگل کمک گرفته است. بدین شکل، اطلاعات بیشتری به کاربر ارائه خواهد شد؛ زیرا داده های بیشتری توسط گوگل جمع آوری شده است.

گلکسی اس 9

همچنین مدتی پیش اعلام شد که جانشین گلکسی اس ۸، به بلندگوی استریو مجهز خواهد شد؛ با این وجود، گفته می شود بلندگوی دوگانه پرچم دار جدید سامسونگ، صدای فراگیر دالبی ارائه خواهد داد و شرکت AKG در بهبود صدای خروجی، نقش داشته است. به همین جهت، اکنون انتظارات بیشتری از گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس در زمینه سرگرمی و پخش موسیقی داریم؛ باید دید نتیجه ی همکاری سامسونگ و AKG در بهبود صدای خروجی پرچم داران جدید این شرکت، تا چه اندازه تأثیرگذار بوده است.

در حال حاضر، صحت این شایعات به صورت رسمی تأیید نشده است؛ بنابراین، باید با دیده شک و تردید به اطلاعات تازه ارائه شده نگاه کنید. همان طور که در ابتدا نیز گفته شد، نسل جدید گوشی های پرچم دار سری گلکسی اس در اوایل اسفند ماه معرفی خواهد شد؛ هر دو مدل گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس در کم تر از یک هفته پس از معرفی رسمی، پیش فروش خواهند شد. ضمن اینکه عرضه رسمی آن ها از اواخر اسفند آغاز می شود.

شینده ها حاکی از آن است که پرچم داران ۲۰۱۸ سامسونگ با قیمت پایه ۸۵۰ دلار عرضه خواهند شد؛ طراحی آن ها نسبت به نسل قبل تغییر چشمگیری ندارد. با این حال، جانشین گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس عملکرد خیره کننده ای در زمینه عکاسی خواهند داشت؛ هر دو مدل به سنسوری با لنز F1.5 مجهز شده اند و حتی می توانید اندازه دهانه لنزی را تا F2.4 تغییر دهید. مدل پلاس نیز به دوربین دوگانه عمودی مجهز خواهد شد.

حسگر اثرانگشت در گلکسی اس ۹ نسبت به نسل قبل، جای گیری بهتری خواهد داشت زیرا سنسور اثرانگشت به پایین دوربین اصلی منتقل شده است. در نسل قبل، حسگر اثرانگشت در کنار دوربین قرار داشت و با توجه به ابعاد کشیده پرچم دار ۲۰۱۷ سامسونگ، دسترسی به آن دشوار بود. البته حسگر اثرانگشت، تنها روش موجود برای احراز هویت کاربران نیست؛ گمان می رود کهکشانی های جدید سامسونگ به سیستم دیگری با نام اسکن هوشمند مجهز باشند که با ترکیب سیستم تشخیص چهره و حسگر تشخیص عنبیه چشم عمل خواهد کرد. مزیت این سیستم نسبت به سنسور عنبیه یا سیستم تشخیص چهره، دقت و سرعت بالاتر است؛ حتی در محیط های تاریک نیز احراز هویت کاربران ممکن خواهد بود.

گلکسی اس 9 پلاس سامسونگ در تصویری جدید به نمایش درآمد
گلکسی اس 9 با دوربین 12 مگاپیکسلی و پردازنده اکسینوس 9810 عرضه خواهد شد
سرمایه‌‌گذاری سامسونگ روی خط تولید جدید تراشه حافظه
گلکسی نوت 8 ویژه المپیک زمستانی 2018 به ورزشکاران ایرانی اهدا شد
تصویر کاورهای رسمی گلکسی اس 9 فاش شد

افزودن نظر