اندروید 8.1 تنظیمات جدیدی برای کنترل مصرف باتری دارد

اندروید 8.1 تنظیمات جدیدی برای کنترل مصرف باتری دارد
اندروید ۸.۱ که هنوز در مرحله ی بتا قرار دارد، قابلیتی جهت بررسی مصرف باتری برنامه ها خواهد داشت.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، سرانجام اندروید امکان شناسایی اپلیکیشن هایی را فراهم خواهد کرد که مصرف باتری بیشتری دارند؛ البته برخی گوشی های اندروید مانند گلکسی اس ۸ و برخی اپلیکیشن ها مانند Greenify در حال حاضر این امکان را به شما می دهند که اپلیکیشن های پرمصرف را شناسایی کنید؛ اما در نسخه ی بعدی اندروید اوریو این قابلیت به صورت پیش فرض به سیستم عامل محبوب گوگل اضافه خواهد شد.

مقاله های مرتبط:

  • زوم اَپ: جلوگیری از اجرای خودکار برنامه ها با Greenify
  • ۵ نرم افزار غیرضروری که باید از گوشی هوشمند اندرویدی پاک شوند

در بخش تنظیمات باتری در به روزرسانی ۸.۱ اندروید، برنامه هایی که به میزان زیادی از انرژی گوشی استفاده می کنند با آیکون هشداری به رنگ قرمز مشخص خواهند شد. قابلیت جدید بررسی مصرف باتری، کاربر را قادر خواهد ساخت میزان مصرف باتری توسط برنامه ی مورد نظر و دلیل مصرف بالای آن را نیز شناسایی کند.

در این قسمت از تنظیمات، قادر خواهید برنامه ی پرمصرف را متوقف یا دسترسی های آن را جهت کاهش مصرف محدود کنید؛ اما چنانچه اپلیکیشنی مدام باعث تخلیه ی باتری گوشی شما می شود، شاید بهترین اقدام حذف کامل اپلیکیشن و جایگزینی آن با برنامه های مشابه باشد.

تنظیمات باتری اندروید 8.1

اینکه قابلیت مورد بحث تا به امروز به اندروید اضافه نشده است، جای تعجب دارد. تعدادی از گوشی های اندروید و حتی سیستم عامل iOS سال ها است که از این تنظیمات بهره می برند؛ اما به هرحال اضافه شدن دیرهنگام این ویژگی نیز خبر خوبی است. از آنجایی که قابلیت بررسی مصرف باتری مانند اندروید ۸.۱ در مرحله ی بتا یا آزمایش قرار دارد، مشخص نیست چه زمان این قابلیت در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

افزودن نظر