نسخه ناسکار 2017 تویوتا کمری معرفی شد

در تیم مانستر انرژی (Monster Energy) که برای آماده سازی خودروهای تویوتا جهت حضور در مسابقات سرعت فعالیت می کند، مدل جدیدی از کمری XSE برای ناسکار امسال رونمایی شد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، خبرگزاری رسمی مسابقات ناسکار امریکا، روز گذشته خبر ورود نسخه ی جدیدی از کمری معرفی این خودرو نشان از برنامه ریزی دقیق تویوتا برای فتح همزمان بازار سدان های خانوادگی و جام های قهرمانی سرعت، خصوصا در رقابت معتبر و پرطرفدار ناسکار آمریکا دارد.

کمری نسکار

در طرح ناسکار کمری، جلوپنجره ی سیاه رنگ آن، کمی بزرگ تر و به سطح زمین نزدیک تر شده است؛ این موضوع حالتی فضایی به آن داده است که نسبت به دیگر خودروهای دیده شده در ناسکار، کاملا تازگی دارد. خطوط پهن کنار جلوپنجره، مانند آرواره های یک حیوان وحشی، این خودرو را، آماده ی حمله و بسیار گرسنه جلوه می دهد. کمری جدید برخلاف گذشته، چهره ای محافظه کار و بی تفاوت ندارد و بیشتر از قبل تهاجمی و اسپرت به نظر می رسد.

تویوتا نسکار

طرفداران تویوتا از کمری جدید، کاملا راضی هستند. بعد از طرح های کاملا متفاوتی که این سدان پرفروش در سال های اخیر تجربه کرده است؛ به نظر می رسد که به یک شخصیت جذاب و زبان طراحی ثابتی نزدیک شده است. اد لوکز، از مدیران بازرگانی ارشد تویوتا به خبرگزاری رسمی ناسکار می گوید:

این جسورانه ترین طرحی است که تا به حال در یک کمری دیده ایم.

تویوتا نسکار

سال ۲۰۱۶ تیم ناسکار کمری که شرکت نوشابه های انرژی زای مانستر اسپانسر اصلی آن بود، ۱۶ مسابقه را با قهرمانی به پایان برد و امیدوار است امسال هم با طرح جدید و بهبود محسوس آیرودینامیک آن به موفقیت های خود ادامه دهد. آرواره های جلو شاید ظاهر جالبی داشته باشند؛ اما شرایط فیزیکی این خودرو در حرکت با سرعت های بالای ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت را هم ارتقا داده اند. بدنه ی خودرو و خصوصا کاپوت جلو، نسبت به کمری استاندارد، حجیم تر شده است تا حداقل مقاومت در برابر هوا را داشته باشد و پیشرانه ی بزرگ آن را حمایت کند. ارتفاع ناچیز خودروها و اصطلاحا چسبندگی بدنه به جاده، اصلی بسیار مهم در طراحی خودروهای ویژه ی مسابقات ناسکار است.

کمری نسکار

سه تیم حرفه ای فعال در ناسکار، جوئی گیبز ریسینگ (Joe Gibbs)، فرنیچر رو ریسینگ (Furniture Row) و بی کی ریسنگ (BK)، از خودروهای کمری در ناسکار امسال، استفاده خواهند کرد. اطلاعات جدیدی از پیشرانه ی ۸ سیلندر تویوتا که مخصوص این خودرو ساخته شده، منتشر نشده است؛ درحالی که سال گذشته، آن ها از پیشرانه ی ۶ لیتری ۶۸۰ اسب بخار در ناسکار استفاده کردند.

در ادامه این مطلب، شما را به تماشای یک مستند کوتاه همراه با مصاحبه ای با طراحان کمری ناسکار دعوت می کنیم. در این فیلم شما با استودیوی طراحی این شرکت در امریکا آشنا می شوید و به قلب فن آوری های تویوتا در موتوراسپرت سفر خواهید کرد.


نظر شما درباره نسل جدید کمری و طرح خاص آن برای ناسکار آینده چیست؟ آیا موفقیت های یک برند ژاپنی در آمریکایی ترین مسابقات سرعت جهان، ادامه خواهد داشت؟

دیترویت
پوشش اختصاصی زومیت از نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۷، بزرگ ترین رویداد خودرو امریکا

افزودن نظر