تصویر زمینه‌ای که گوشی‌های اندرویدی را از کار می‌اندازد

بر اساس گزارش های کاربران، تعداد قابل توجهی از گوشی های اندرویدی در نتیجه ی قرار دادن یک تصویر زمینه ی معمولی دچار سافت بریک شده اند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، گزارش کاربران گوشی های اندرویدی حاکی از این است که سیستم عامل اندروید با قرار دادن برخی تصاویر این مشکل در حدی است که بدون انجام فکتوری ریست حل نمی شود.

چندی پیش بروز باگ نرم افزاری در iOS 13 باعث شده بود ارسال متنی خاص به گوشی های اپل منجر به کرش آیفون ها شود. حال به نظر می رسد کاربران اندروید نیز دچار مشکل مشابهی شده اند. با این تفاوت که برای بروز باگ، شخص باید تصویر خاصی را به عنوان پس زمینه انتخاب کند. البته هنوز دلیل ناسازگاری این تصویر با سیستم عامل اندروید کاملا مشخص نیست؛ ولی از آن جایی که تصویر مذکور از فضای رنگی RGB استفاده می کند و اندروید اصولا می خواهد sRGB را نمایش دهد این کرش اتفاق می افتد.

نکته ی قابل ذکر این است که همه ی گوشی های اندرویدی دچار این مشکل نیستند. برای مثال، استفاده از این والپیپر روی گوشی هواوی میت ۲۰ پرو هیچ گونه کرشی را به دنبال ندارد و به نظر می رسد برخی گوشی های وان پلاس نیز در برابر این باگ ایمن هستند؛ اما بسیاری گوشی های دیگر از برندهای سامسونگ، شیائومی، نوکیا و حتی گوگل نظیر پیکسل ۲ و پیکسل ۳ نیز به این باگ دچار هستند.

بررسی ها نشان می دهد، گوگل در پیش نمایش اندروید ۱۱ که به تازگی منتشر شده است، این نقص را برطرف کرده است. احتمالا گوگل در اندروید ۱۱ قابلیت تبدیل RGB به sRGB را به این سیستم عامل اضافه کرده است. این در حالی است که بیش از ۲ سال پیش یکی از کاربران گزارش کاملا مشابهی را با والپیپری متفاوت به توسعه دهندگان اندروید ارسال کرده بود و آن ها در جواب نوشته بودند که مشکلی مشاهده نکرده اند. زومیت برای جلوگیری از خطرات احتمالی، هر دو تصویر مشکل ساز را در قالب اسکرین شات منتشر کرده است. چنان چه کنجکاو شدید که نسخه ی اصلی را پیدا کرده و روی گوشی اندرویدی خود امتحان کنید، اکیدا توصیه می کنیم، ابتدا از اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید.

والپیپر مشکل ساز گوشی های اندروید

افزودن نظر