مشخصات ویوو X50 پرو پلاس فاش شد

به تازگی تصاویر و اطلاعاتی از X50 پرو پلاس در فضای وب فاش شده است. این گوشی جدیدترین پرچمدار ویوو به حساب می آید و طبق شنیده ها به زودی معرفی می شود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، ویوو در آینده ای نزدیک گوشی های جدید خانواده ی X50 را رونمایی می کند و طبق آنچه از گوشه و کنار شنیده ایم، رونمایی آن ها برای روز یکم ژوئن ۲۰۲۰ (۱۲ خرداد ۱۳۹۹) تعیین شده است. طی چند هفته ی گذشته شاهد افشای اطلاعات زیادی درمورد این گوشی ها بودیم، به علاوه خود ویوو نیز تیزرهایی رسمی از آن ها منتشر کرده است. بر اساس همین شایعه ها و تیزرها فکر می کردیم تقریبا همه چیز را درمورد گوشی های موردانتظار X50 و X50 پرو می دانیم. با این حال تاکنون از دستگاه سوم این خانواده اسمی نشنیده بودیم. اسلاید جدیدی که به تازگی منتشر شده است اعلام می کند X50 پرو پرچمدار این خانواده نیست و لقب موردبحث باید به ویوو ایکس ۵۰ پرو پلاس (+Vivo X50 Pro) اعطا شود. ایکس X50 Pro پلاس از تراشه ی اسنپدراگون ۸۶۵ کوالکام استفاده می کند و پرچمداری توانمند به نظر می رسد.

طی چند روز گذشته ازسوی منابع مختلف شاهد افشای اطلاعاتی متنوع درمورد گوشی های جدید ویوو بودیم که شماری از آن ها با یک دیگر مطابقت نداشتند. تأیید ساخت گوشی ایکس ۵۰ پرو پلاس نشان می دهد شماری از اطلاعات فاش شده به این مدل مربوط بوده اند و همین موضوع، عدم تطابق برخی از اطلاعات را توجیه می کند.

خانواده ویوو ایکس 50 / Vivo X50

شماری از رسانه ها اعلام کردند ویوو X50 پرو به جای داشتن حسگر ۵۰ مگاپیکسلی ایزوسل GN1 سامسونگ از حسگر ۴۸ مگاپیکسلی IMX598 سونی بهره می گیرد. ویوو پیش تر در تیزرهای تبلیغاتی اش اعلام کرده بود یکی از گوشی هایش قرار است به حسگر ۵۰ مگاپیکسلی جدید سامسونگ مجهز باشد، درنتیجه مطرح شدن ادعای بهره مندی پرچمدار جدید این شرکت از حسگر سونی که در آن زمان فکر می کردیم X50 Pro است، در ابتدا غیرمنطقی به نظر می رسید. با این حال از قرار معلوم ویوو قصد دارد حسگر سامسونگ را در مدل پلاس مورداستفاده قرار دهد.

منبعی که اطلاعات جدید را فاش کرده است ادعا می کند ویوو X50 پرو پلاس افزون بر دوربین ۵۰ مگاپیکسلی و تراشه ی اسنپدراگون ۸۶۵ به صفحه نمایش OLED با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز و پشتیبانی از استاندارد +HDR10 روانه ی بازار می شود. همچنین گفته می شود این گوشی دارای فناوری شارژ سریع ۴۴ وات است. بر اساس شنیده ها، ویوو X50 Pro از صفحه نمایشی ۹۰ هرتز بهره می گیرد، البته این صفحه نمایش هم از استاندارد +HDR10 پشتیبانی می کند. در کنار این ها مدل معمولی را داریم که صفحه نمایشی ضعیف تر نسبت به دو مدل دیگر دارد و از استاندارد HDR پشتیبانی نمی کند.

خانواده ویوو ایکس 50 / Vivo X50

ویوو ایکس ۵۰ پرو افزون بر بهره مندی از حسگر اصلی ۴۸ مگاپیکسلی سونی IMX598 به جای ایزوسل GN1، احتمالا در پنل پشتی میزبان چندین دوربین دیگر است. رسانه ها ادعا می کنند تنها تفاوت بین دوربین های مدل های پرو و پرو پلاس به حسگر اصلی آن ها برمی گردد و دیگر حسگرها در بین شان مشترک است. بر این اساس ویوو X50 پرو در پنل پشتی به همراه حسگر ۴۸ مگاپیکسلی از دوربینی ۸ مگاپیکسلی با لنز تله فوتو ی دارای مکانیسم پریسکوپی بهره می گیرد، دوربینی که ظاهرا می تواند سوژه ها را تا حداکثر ۶۰ برابر بزرگ نمایی کند.

دوربین دیگر حسگری ۱۳ مگاپیکسلی دارد که در پشت لنز تله فوتوی عادی قرار گرفته و بزرگ نمایی اپتیکال ۲ برابری را ارائه می دهد. دوربین بعدی از حسگر ۱۳ مگاپیکسلی با لنز فوق عریض استفاده می کند و درنهایت دوربین آخر را داریم که از حسگری ۸ مگاپیکسلی در پشت لنزی ماکرو بهره می گیرد. البته بین اطلاعات فاش شده در زمینه ی دوربین برخی تناقضات به چشم می خورد. در حال حاضر بیشتر منابع، بهره مندی ایکس ۵۰ پرو از حسگر اصلی ۴۸ مگاپیکسلی را تأیید کرده اند، اما مطمئن نیستند که دیگر حسگرهای پنل پشتی مدل پرو با مدل پرو پلاس کاملا شبیه به هم باشد. احتمالا تفاوت هایی به نسبت جزئی در این زمینه خواهیم دید. البته تمامی آنچه گفتیم فعلا در حد حدس و گمان است.

در کنار موارد یادشده در بین سه گوشی خانواده ی X50 برخی تفاوت های دیگر هم وجود دارد که به خوبی در تصاویر فاش شده قابل مشاهده هستند. به طور کلی به نظر می رسد سه گوشی موردبحث ازلحاظ مشخصات فنی شباهت بسیار زیادی به یک دیگر دارند. موضوعی که نشان می دهد قرار نیست شاهد شکافی عظیم در بین قیمت گوشی ها باشیم. پیش تر در یکی از شایعه ها اعلام شده است که X50 Pro قیمتی برابربا ۳٬۹۹۸ یوآن (۵۶۰ دلار) دارد. بدین ترتیب قیمت مدل پرو پلاس قطعا از ۴٬۰۰۰ یوآن عبور خواهد کرد. متأسفانه در حال حاضر اطلاعات دقیقی درمورد قیمت گوشی موبایل ویوو X50 پرو پلاس نداریم.

خانواده ویوو ایکس 50 / Vivo X50

بر اساس اطلاعات فاش شده، ویوو X50 معمولی از تراشه ی اسنپدراگون 765G استفاده می کند و ۸ گیگابایت حافظه ی رم دارد. این گوشی دارای دو کانفیگ با ۱۲۸ یا ۲۵۶ گیگابایت حافظه ی ذخیره سازی خواهد بود و ضخامت آن به ۷/۴۹ میلی متر خواهد رسید. ویوو X50 قرار است ۱۷۰ گرم وزن داشته باشد و از صفحه نمایشی ۶/۵۶ اینچ با وضوح ۲٬۳۷۶ در ۱٬۰۸۰ پیکسل بهره بگیرد. صفحه نمایش دستگاه دارای نرخ نوسازی ۹۰ هرتز خواهد بود. گفته می شود این گوشی باتری ۴٬۲۰۰ میلی آمپرساعتی با فناوری شارژ سریع ۳۳ وات دارد و از NFC هم پشتیبانی می کند.

ویوو X50 پرو همچون مدل عادی دارای تراشه ی اسنپدراگون 765G و ۸ گیگابایت حافظه ی رم و ۱۲۸ یا ۲۵۶ گیگابایت حافظه ی ذخیره سازی خواهد بود. این گوشی ۸ میلی متر ضخامت و ۱۸۰ گرم وزن خواهد داشت و از صفحه نمایشی مشابه مدل عادی با استاندارد +HDR10 استفاده خواهد کرد. دو مدل عادی و پرو دارای صفحه نمایش ۹۰ هرتز هستند. افزون بر این ها گفته می شود تمامی گوشی های خانواده ی X50 در پنل جلویی از دوربین سلفی ۳۲ مگاپیکسلی بهره می گیرند. ویوو X50 از باتری ۴٬۳۱۵ میلی آمپرساعتی با شارژ سریع ۳۳ وات بهره خواهد گرفت و از NFC پشتیبانی خواهد کرد.

درنهایت به X50 پرو پلاس می رسیم، یعنی پرچمدار اصلی ویوو. این گوشی که از تراشه ی رده بالای اسنپدراگون ۸۶۵ بهره می گیرد ۸ گیگابایت حافظه ی رم دارد و تنها در یک کانفیگ با ۲۵۶ گیگابایت حافظه ی ذخیره سازی در دسترس قرار می گیرد. صفحه نمایش آن دقیقا مشابه مدل پرو است، با این تفاوت که در مدل پرو پلاس شاهد نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز هستیم. ویوو ایکس ۵۰ پرو پلاس ۸ میلی متر ضخامت و ۱۸۰ گرم وزن دارد و به باتری ۴٬۳۱۵ میلی آمپرساعتی با فناوری شارژ سریع ۴۴ وات مجهز شده است.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی در این زمینه دارید؟

افزودن نظر