تصاویری از نسخه کنسل‌شده پیکسل 4a ایکس ال گوگل منتشر شد

در تصاویر رندرشده می توان جزئياتی از پیکسل 4a ایکس ال، محصول کنسل شده ی گوگل را مشاهده کرد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، سال گذشته شاهد عرضه دو گوشی هوشمند پیکسل 3a و 3a ایکس ال توسط شرکت گوگل بودیم؛ محصولاتی که درواقع پیکسل 4a و 4a ایکس ال باشیم.

با این حال، چندی پیش اطلاعات منتشر شد که از لغو تولید پیکسل 4a ایکس ال خبر می داد. درواقع گویا گوگل در نظر دارد که تنها یک مدل از سری گوشی های هوشمند پیکسل یعنی پیکسل 4a را به بازار عرضه کند و از تولید نسخه پیکسل 4a ایکس ال صرف نظر کرده است.

گزارش ها نشان می دهد که پیکسل 4a ایکس ال به مراحلی از تولید رسیده بوده و گویا سران گوگل در اواسط مراحل توسعه این گوشی هوشمند تصمیم به لغو ساخت آن گرفته اند. این موضوع را می توان در تصاویری که اخیرا از پیکسل 4a ایکس ال در فضای مجازی منتشر شده است، متوجه شد.

پیکسل 4a ایکس ال گوگل / Google Pixel 4a XL

متاسفانه سران شرکت گوگل، دلیل لغو ساخت پیکسل 4a ایکس ال را بیان نکرده اند و از پاسخ به سوالات رسانه ها خودداری می کنند. برخلاف شرکت های دیگر که جدیدترین ویژگی ها را به محصولات پرچم دار خود می آورند و اصولا شاهد گوشی های هوشمندی با سخت افزاری توانمند در بازار هستیم، گوگل راه دیگری را در پیش گرفته و تلفن های هوشمندی با مشخصات سخت افزاری میان رده به بازار عرضه می کند.

درواقع شاید مهم ترین ویژگی سری پیکسل، عرضه آن ها با جدیدترین نسخه از سیستم عامل اندروید باشد. در غیر این صورت نکته مثبت دیگری در محصولات اخیر سری پیکسل مشاهده نمی شود.

پیکسل 4a ایکس ال گوگل / Google Pixel 4a XL

در مورد سری جدید پیکسل 4a نیز گفته می شود که هردو مدل گویا بدنه ای پلاستیکی دارند. در تصاویر می توان مشاهده کرد که پنل پشتی پیکسل 4a و 4a ایکس ال میزبان حسگر اسکنر اثرانگشت است. درواقع گوگل در نظر نداشته است که حسگر اسکنر اثرانگشت در محصولات جدید این شرکت با نمایشگر ادغام شود؛ ویژگی که دیگر در برخی از میان رده ها نیز می توان یافت.

در بالای نمایشگر حفره ای قرار دارد که دوربین سلفی را در خود جای داده است و حاشیه های دورتادور نمایشگر بسیار کم هستند. انتظار می رفت که پیکسل 4a ایکس ال دارای ابعاد ۱۵۴/۳ در ۷۳/۹ میلی متر باشد و ضخامت آن به ۸/۲ میلی متر برسد. چنین امری باعث می شد که محصول کنسل شده ی گوگل نسبت به نسل پیشین از بدنه ای نازک تر برخوردار باشد.

مقاله های مرتبط:

  • ساندار پیچای در مصاحبه ای با حمایت از تیم پیکسل، توسعه سخت افزار را دشوار توصیف کرد
  • رونمایی گوگل پیکسل 4a باردیگر با تأخیر مواجه شد

در هر صورت انتظار می رود تنها بازمانده از سری پیکسل 4a در اواسط ماه ژوئيه معرفی شده و پس از مدتی نیز به بازار عرضه شود. با این حال، امکان دارد گوگل عرضه محصول جدید خود را به علت شیوع بیماری کرونا به تأخیر بیندازد.

افزودن نظر