سامسونگ ۸۰ درصد از نمایشگرهای OLED سری آيفون 12 را تامین می‌کند

درصورتی که شایعات صحت داشته باشند ۸۰ درصد نمایشگر OLED استفاده شده در ۴ مدل سری آیفون ۱۲ را سامسونگ تولید خواهد کرد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، سامسونگ بزرگ ترین سازنده نمایشگر OLED برای گوشی های هوشمند است و درواقع بیشتر سفارشات خود را به سمت شرکت کره ای ببرد.

بخش تولید پنل نمایشگر شرکت کره ای که سامسونگ دیسپلی نام دارد هم اکنون به غول های فناوری دنیا خدمات ارائه می دهد که می توان به اپل، هواوی، وان پلاس، اوپو و شیائومی اشاره کرد. با این حال، آنچه نظرمان را به خود جلب کرده، گزارشی است که سطح همکاری شرکت کره ای با اپل را نشان می دهد.

طبق گزارش های منتشرشده، اپل برای تأمین پنل های نمایشگر مورد نیاز سری گوشی آيفون ۱۲ با سه شرکت ال جی، BOE و سامسونگ وارد همکاری شده است؛ اما بیشترین تعداد پنل مورد نیاز برای آیفون های نسل بعدی را سامسونگ تأمین می کند. منبع خبر در گزارش خود ذکر می کند که ۸۰ درصد از پنل OLED استفاده شده در سری آیفون ۱۲ از محصولاتی است که سامسونگ تولید خواهد کرد.

در حال حاضر می دانیم ۲۰ درصد از پنل های باقیمانده را دو شرکت ال جی دیسپلی و BOE تأمین خواهند کرد؛ اما میزان دقیق سهم هریک در تولید پنل های موردنیاز مشخص نشده است. با این حال، جالب است بدانید که سامسونگ در سال ۲۰۱۷ به صورت انحصاری تأمین پنل های OLED مورد نیاز برای آیفون ایکس را به عهده داشت.

اپل در سال ۲۰۱۸ تصمیم گرفت که بخشی از پنل های مورد نیاز برای آیفون ایکس اس و ایکس اس مکس را ال جی تأمین کند و طی سال های بعد نیز تأمین کننده ی سومی نیز وارد میدان شد. انتظار می رود شرکت چینی BOE نیز درکنار ال جی و سامسونگ از تأمین کنندگان پنل مورد نیاز برای سری آیفون ۱۲ باشد.

با این حال، توانایی BOE در تولید نمایشگرهای باکیفیت بسیار کمتر از سامسونگ و ال جی است. همین امر نیز باعث شده برخی از تحلیلگران پیش بینی کنند که BOE احتمالا وظیفه تأمین پنل های OLED برای مدل های پایین رده سری آیفون ۱۲ را به عهده دارد و در مدل های پریمیوم تنها از پنل های سامسونگ و احتمالا ال جی استفاده خواهد شد.

گفته می شود که سری آيفون ۱۲ تنها از پنل های OLED استفاده می کند. درواقع این سری شامل ۴ گوشی هوشمند است که متشکل از نسخه استاندارد آيفون با نمایشگر ۵/۴ اینچی، آیفون ۱۲ مکس و آیفون ۱۲ پرو با نمایشگر ۶/۱ اینچی و آیفون ۱۲ پرو مکس با نمایشگر ۶/۷ اینچی می شود.

مقاله های مرتبط:

  • ساخت اپل آیدی مشروط به داشتن شماره خارجی شد
  • آیفون 13 اپل احتمالا نخستین آیفون بدون درگاه خواهد بود

در شایعات نه تنها به ابعاد نمایشگرهای مدل های مختلف سری آیفون ۱۲ اشاره شده است؛ بلکه انتظار می رود دو مدل پایین رده تر آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مکس از نرخ نوسازی ۶۰ هرتزی نمایشگر برخوردار شوند و مدل های پریمیوم آیفون ۱۲ پرو و پرو مکس دارای نمایشگری با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی باشند.

برخورداری از نمایشگری با نرخ نوسازی بالا به بهبود تجربه کاربری می انجامد و لذت گیمینگ نیز چند برابر خواهد شد. درواقع ناوبری در رابط کاربری گوشی هوشمندی که نمایشگر آن از نرخ نوسازی بالایی استفاده می کند، بسیار روان تر از مدل هایی است که نرخ نوسازی کمتری دارند.

افزودن نظر