پاناسونیک لنزی استاندارد و همه‌کاره برای دوربین‌های L-Mount رونمایی کرد

Lumix S 20-60mm f/3.5-5.6 جدیدترین لنز پاناسونیک برای دوربین های فول فریم L-Mount به حساب می آید که با فاصله ی کانونی ۶۰-۲۰ میلی متری و دیافراگم f/3.5-5.6، گزینه ی استاندارد و مقرون به صرفه ای به شمار می رود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، پاناسونیک روز گذشته از لنزی جدید رونمایی کرد. این لنز که Panasonic Lumix S 20-60mm f/3.5-5.6 نام دارد و در دسته ی لنزهای استاندارد زوم جای می گیرد که فاصله ی کانونی پرکاربرد ۲۰ تا ۶۰ میلی متر را پوشش می دهد. لنز جدید دوربین های فول فریم پاناسونیک، از دریچه ی دیافراگم متغیر و البته نه چندان روشن F/3.5 تا 5.6 بهره می برد که البته نباید از وزن سبک و انداز ه ی جمع و جور آن غافل شد. در این لنز همچنین شاهد برخی قابلیت های جالب نظیر مقاومت دربرابر شرایط مختلف آب و هوایی دارد هستیم.

با نگاه به نام لنز، ممکن است تا حد زیادی به یاد کیت های لنز کلاسیک ۵۵-۱۸ بیافتید که نیکون و کانن از سال ها پیش برای دوربین های DSLR خود عرضه می کنند. بااین حال به ادعای پاناسونیک لنز جدید این شرکت قابلیت هایی بیشتری دارد و برای استفاده ی کاربران حرفه ای مناسب تر است.

Panasonic Lumix S 20-60mm f/3.5-5.6

درون لنز لومیکس S 20-60mm f/3.5-5.6 پاناسونیک ۱۱ المان در ۹ گروه جای داده شده اند. ۲ مورد از آن ها المان هایی کروی شکل هستند و ۳ المان در دسته ی انواع ED (پراکنش فوق اندک) جای می گیرند. لنز جدید پاناسونیک به لطف سه المان ED می تواند تا حد زیادی با انحراف کروماتیک، اعوجاج و موارد مشابه مقابله کند. در این لنز همچنین از المان UHR (ضریب شکست فوق زیاد) استفاده شده است تا پاناسونیک بتواند بدون کاهش کیفیت تصویر، اندازه ی بدنه ی Lumix S 20-60mm f/3.5-5.6 را کاهش دهد.

به گفته ی پاناسونیک المان های موردبحث باعث می شوند عضو جدید لنز های سری لومیکس می توانند از مرکز تا لبه های تصویر، کیفیتی یک نواخت ارائه دهد. Lumix S 20-60mm f/3.5-5.6 در عین ارائه ی کیفیت یک نواخت تصویر، از حداقل فاصله ی فوکوس ۰/۱۵ میلی متر (۵/۹ اینچ) استفاده می کند که در نوع خود جالب توجه است. در این لنز ۳۵۰ گرمی شاهد حداکثر بزرگ نمایی ۰/۴۹ برابری هستیم.

Panasonic Lumix S 20-60mm f/3.5-5.6

درکنار المان های نوری یادشده در بالا، لنز جدید سری لومیکس مجهز به دیافراگمی مدور با ۹ تیغه است و دربرابر پاشش آب و نفوذ گردوغبار از خود مقاومت نشان می دهد. لنز Lumix S 20-60mm f/3.5-5.6 همچنین می تواند در دمای حداقل ۱۰- درجه ی سلسیوس کار کند. پوششی فلوئورین کمک زیادی به افزایش طول عمر و جلوگیری از چسبیدن آب و چربی به لنز می کند. براساس اعلام رسمی، پاناسونیک Lumix S 20-60mm f/3.5-5.6 در پایان ماه ژوئیه ۲۰۲۰ (اوایل مرداد ۱۳۹۹) با قیمت ۶۰۰ دلار روانه ی بازار می شود. امکان پیش خرید محصول از روز گذشته فراهم شده است.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی در این زمینه دارید؟

قیمت به روز، مشخصات فنی و هر اطلاعاتی که برای خرید ارزان و آگاهانه ی لنز دوربین کانن، لنز نیکون و دیگر برندها نیاز دارید را در بخش محصولات زومیت بیابید. در این بخش، علاوه بر مشخصات فنی دقیق لنزهای مانت های مختلف و پاسخ به سوالات شما، امکان مقایسه ی دو یا چند محصول درکنار گالری تصاویر رسمی محصولات دردسترس شما خواهد بود.

مشاهده لیست قیمت لنز دوربین

افزودن نظر