تویوتا سوپرا با تیونینگ dÄHLer معرفی شد

تیونر سوئیسی dÄHLer در تازه ترین پروژه ی خود، بسته های ارتقا ی عملکردش برای نسل جدید تویوتا سوپرا را رونمایی کرده است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، شرکت dÄHLer خودرو بی ام و Z4 سفارشی را رونمایی کرد. حال نوبت تویوتا سوپرا جدید (GR Supra) فرارسیده است تا مانند برادر ناتنی اش، زیر جراحی این تیونر سوئیسی قرار گیرد. برخلاف مدل Z4، تیونر dÄHLer در پروژه ی سوپرا، روی بدنه ی خودرو تغییرات زیادی اعمال نکرده است.

مقاله های مرتبط:

  • اولین تجربه رانندگی با تویوتا سوپرا ۲۰۲۰
  • تویوتا سوپرا چگونه جاودانه شد؛ نگاهی به چهل سال تکامل

تویوتا سوپرا با تیونینگ dÄHLer از قطعات جدید بسیاری بهره می برد. در این محصول، از سامانه ی اگزوز ساخته شده با فولاد ضدزنگ استفاده شده است که درمقایسه با نسخه ی معمولی، صدای بیشتری تولید می کند. فنر بندی خودرو که قابلیت تنظیم ارتفاع و نرمی را دارد، دستخوش تغییر شده است. همچنین، رینگ های آلومینیومی ۲۰ اینچی به همراه لاستیک های ساخت میشلن روی این خودرو تویوتا نصب شده است.

تویوتا جی‌آر سوپرا با تیونینگ Dahler

مقاله ی مرتبط:

    • تویوتا سوپرا ۲۰۲۱ با افزایش قدرت و کاهش وزن معرفی شد

پیشرانه ی این خودرو اسپرت ژاپنی نیز ارتقا یافته است و از موتور سه لیتری شش سیلندر با آرایش خطی بهره می برد که به همراه توربوشارژر در حالت استاندارد ۳۳۵ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند؛ درنتیجه، می تواند درحدود چهار از حالت سکون به سرعت صد کیلومتربرساعت برسد. شایان ذکر است سرعت نهایی تویوتا سوپرای تقویت شده نیز به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

dÄHLer دو سطح از ارتقا ی قدرت را برای این ژاپنی در نظر گرفته است. بسته ی ارتقا ی سطح اول قدرتی برابر ۴۰۲ اسب بخار و ۶۱۰ نیوتن متر گشتاور و بسته ی ارتقای سطح دوم قدرتی برابر ۴۵۴ اسب بخار قدرت و ۶۶۰ نیوتن متر گشتاور ارائه می کند. در بسته ی ارتقای سطح دوم، از محدودیت الکترونیکی سرعت خبری نیست.

تویوتا جی‌آر سوپرا با تیونینگ Dahler

این تیونر سوئیسی علاوه بر تقویت پیشرانه، سایر جنبه های عملکرد خودرو را نیز بهبود بخشیده است. در این محصول، از مجموعه ی فنر بندی جدید استفاده شده است که فرمان پذیری بهتری را در رانندگی پیست ارائه می کند. تنظیم مجدد ECU نیز به بهبود عملکرد خودرو کمک کرده است.

افزودن نظر