افت ۴۰ درصدی فروش خانواده‌ی گلکسی اس 20 سامسونگ نسبت به مدل‌های اس 10

سران شرکت سامسونگ در جلسه ای با تحلیلگران از آمار فروش کم سری گلکسی اس ۲۰ نسبت به سری گلکسی اس ۱۰ خبر دادند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، چندی پیش خبری منتشر شد که احتمالا سری گلکسی اس ۲۰ نسبت به نظر می رسد که سامسونگ این موضوع را تایید کرده است و از شرایط نگران کننده خبر می دهد.

مقاله های مرتبط:

  • افت ۱۴ درصدی فروش جهانی گوشی هوشمند در فوریه ۲۰۲۰
  • فروش کمتر سری گلکسی اس 20 از سری اس 10 به علت شیوع بیماری کرونا

در میان محصولات مختلف موجود در بازار، فروش گوشی های هوشمند، متحمل ضربه سختی پس از شیوع بیماری کرونا شد. در خبری اشاره شد که فروش تلفن های هوشمند در چین ۳۸ درصد افت داشته و در سراسر دنیا نیز شاهد افت ۱۴ درصدی در ماه فوریه ۲۰۲۰ نسبت به همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۹ بوده ایم.

در این میان، سامسونگ نیز فروش کم پرچم داران خود را در جلسه ای با تحلیلگران بازار تایید کرده است و گفته که فروش سری گلکسی اس ۲۰ از زمان عرضه تاکنون نسبت به همین بازه زمانی تنها به اندازه ۶۰ درصد از فروش سری گلکسی اس ۱۰ بوده است.

با این حال، سران شرکت سامسونگ اعلام نکرده اند که این میزان فروش، مخصوص به بازار مشخصی مانند کره جنوبی بوده است یا آمار جهانی فروش سری گلکسی اس ۲۰ را شامل می شود. همچنین تنها به مقایسه درصدی اشاره شده و آمار دقیق فروش پرچم داران سامسونگ مشخص نشده است.

گلکسی اس ۲۰ اولترا سامسونگ / Galaxy S20 Ultra Samsung

مقامات سامسونگ، شیوع بیماری کرونا را دلیل اصلی فروش کم محصولات خود می دانند و همچنین نسبت به احتمال کاهش بیشتر فروش گوشی های هوشمند در آینده ابراز نگرانی کرده اند. در حال حاضر قیمت مدل های گلکسی اس ۲۰ در بازار ایالات متحده کاهش یافته است تا کاربران آمریکایی نسبت به خرید پرچم داران سامسونگ تشویق شوند.

با این حال، مشکل اصلی کاهش درآمدها به دلیل خانه نشینی کارکنان و تعطیلی کسب وکارهای بزرگ و کوچک است. در چنین شرایطی خرید گوشی هوشمند گران قیمت از فهرست بسیاری از کاربران حذف می شود و بعید به نظر می رسد که حتی کاهش قیمت سری گلکسی اس ۲۰ به فروش آن ها کمکی کند. سری گلکسی اس ۲۰ شامل نسخه استاندارد گلکسی اس ۲۰، گلکسی اس ۲۰ پلاس و گلکسی اس ۲۰ اولترا می شود.

افزودن نظر