اپل از افزوده شدن قابلیت‌های جدید ویژه‌ی کسب‌وکارها و دانش‌آموزان خبر داد

طی آخرین به روزرسانی ارائه شده، چند ویژگی جدید مدیریتی در سیستم های عامل اپل در دسترس کاربران قرار گرفت.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، اپل با انتشار از برخی قابلیت های جدید رونمایی کرد که برای شرکت ها و دانش آموزان بسیار کاربردی هستند. در این بین می توان به قابلیت های اشتراک گذاری آیپد برای کسب وکارها ، حالت ارزیابی برای مک، جلسه ی موقت برای دانش آموزان در تبلت آیپد و پشتیبانی سرویس اعلان های فوری اپل از پروکسی اشاره کرد.

باتوجه به ادامه ی رشد بازار آیپد و مک در شرکت های مختلف و از سویی دیگر تداوم استفاده از محصولات اپل در مدارس، شرکت اپل نیز به توسعه ی بیشتر و بهتر محصولات خود ادامه می دهد تا بتواند راه های مدیریت آسانی برای واحدهای IT در استفاده از محصولاتش فراهم کند.

مقاله های مرتبط:

  • آیپد پرو 2020 و چشم انداز اپل برای آینده دنیای کامپیوتر

  • اپل iOS 13.4 و iPadOS 13.4 را منتشر کرد

اشتراک گذاری آیپد برای کسب وکارها

این ویژگی که با نام Shared iPad for Business شناخته می شود، پیش از این در Apple School Manager در دسترس قرار داشت. قابلیت اشتراک گذاری آیپد برای کسب وکارها به شرکت ها این امکان را می دهد تا بتوانند دستگاه های آیپد خود را در اختیار چند کارمند قرار دهند و در عین حال، هرکدام از کاربران، تجربه ی شخصی مختص به را داشته باشند. برای استفاده از این قابلیت هر کارمند باید یک Managed Apple ID روی تبلت اپل داشته باشد تا زمانی که وارد حساب کاربری خود می شود، اطلاعات مربوط به خود او بارگذاری شود؛ بنابراین هر کاربر ایمیل، فایل ها، عکس ها و اطلاعات اپلیکیشن های مخصوص خود را خواهد داشت. این اطلاعات در iCloud ذخیره می شوند و کارمندان می توانند با واردشدن به حساب خود در هرکدام از آیپدهای اشتراکی شرکت به اطلاعات خود دسترسی داشته باشند.

همچنین، داده ها روی حافظه ی کش آیپدها موجود هستند و کارمندان از طریق لیست کاربران اخیر قادر هستند با سرعت به حساب شخصی مورد نظر خود برگردند. علاوه بر این، قابلیت جلسه ی موقت نیز به کارمندان اجازه می دهد که بدون هیچ حساب کاربری از آیپد استفاده کنند و بعد از خروج از آیپد تمامی اطلاعات از حافظه پاک شوند.

حالت ارزیابی برای مک

این قابلیت که با نام Assessment Mode معرفی شده برای کاربری دانش آموزان روی مک در دسترس قرار می گیرد. این ویژگی به توسعه دهندگان تأییدشده اجازه می دهد که برنامه هایی طراحی کنند که با راه اندازی آن ها، به طور خودکار سیستم مک را روی یک اپلیکیشن خاص قفل کند و برخی ویژگی ها را نیز از دسترس خارج کنند. با یک بار فعال کردن این ویژگی تمام این فرایند بدون هیچ نظارت مدیریتی یا تنظیمات اضافی در آینده اجرا خواهد شد.

جلسه ی موقت در آیپد اشتراکی

این ویژگی با اسم Temporary Session شناخته می شود و مشابه قابلیت جلسه ی موقت در آیپدهای شرکتی است؛ بنابراین در آیپدهای مدارس دانش آموزان می توانند بدون نیاز به اپل آیدی از جلسه ی موقت استفاده کنند. بعد از اتمام کار دانش آموز با لمس گزینه ی خروج، اطلاعات خود را از حافظه پاک می کند و آیپد برای کاربر بعدی آماده خواهد بود.

پشتیبانی سرویس اعلان های فوری اپل از پروکسی

MDM نوعی نرم افزار امنیتی در خدمت واحد IT سازمان است که برای کنترل موبایل ها یا گجت های همراه کارکنان یک مجموعه کارایی دارد. حال ویژگی سرویس اعلان های فوری اپل که با نام APNs از آن یاد می شود، اجازه ی برقراری ارتباط از MDM به دستگاه های اپل را می دهد. بنابراین، سازمان ها می توانند اجازه دهند تا ارتباط بین شبکه ی داخلی شرکت و APNs دستگاه های اپل برقرار شود. اما، اپل برای افزایش امنیت این ارتباط اکنون ویژگی را اضافه کرده است تا ترافیک APNs از پروکسی مشخص شده در فایل پیکربندی خودکار پروکسی (PAC) استفاده کند. این ویژگی از شبکه های سازمانی مورد اطمینان پشتیبانی بهتری می کند، به خصوص سازمان های دولتی که تمام پهنای باند اینترنت باید از پروکسی مشخص شده در فایل PAC عبور کند.

اپلیکیشن های سفارشی در سرویس Apple School Manager

با دردسترس قرارگرفتن این قابلیت اکنون کاربران می توانند برنامه های سفارشی را که غالبا برای استفاده داخلی طراحی شده اند، در سرویس Apple School Manager نصب کنند. این ویژگی برای مدارسی که خود دارای متخصصانی هستند تا برنامه های ارزیابی اختصاصی بنویسند، بسیار کاربرد دارد.

Apple School Manager / مدرسه اپل

به طورکلی ویژگی های جذابی از طریق به روزرسانی سیستم عامل توسط اپل برای کاربران محیّا شده است. اشتراک گذاری آیپدها در کسب وکار قطعا در حوزه ی بهداشت و درمان، خرده فروشی و حتی صنعت بسیار کارآمد خواهد بود. یکی از بزرگ ترین سرویس دهندگان سیستم مدیریتی دستگاه های همراه، با نام Jamf که تمرکزش بر مدیریت محصولات اپل است نیز اعلام کرد از تمام این ویژگی های جدید پلتفرم های اپل پشتیبانی می کند بنابراین شرکت ها و مشتریان دانش آموزی می توانند هرچه زودتر از این قابلیت ها بهرمند شوند، به خصوص سازمان های دانش آموزی که اکنون ابزار آموزش از راه دور را بیش از گذشته به خدمت گرفته اند. به نظر شما در به روزرسانی های بعدی سیستم های عامل اپل چه قابلیت های دیگری ممکن است دردسترس قرار گیرد؟

افزودن نظر