نتایج بنچمارک آیپد پرو 11 اینچی مدل 2020 با تراشه A12Z منتشر شد

یکی از مدل های جدید آیپد پرو ۲۰۲۰ از تراشه A12Z اپل بهره می برد؛ اما سؤال اصلی این است: عملکرد این تراشه با A12X چه تفاوتی دارد؟

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، چندی پیش، اپل محصولات جدیدش را رونمایی کرد که آیپد پرو ۲۰۲۰ ازجمله ی آن ها است. یکی از این مدل ها آیپد پرو ۱۱ اینچی مدل ۲۰۲۰ دیده می شود که در آزمایش تک هسته ای به امتیاز ۱،۱۱۴ در آزمایش چندهسته ای به امتیاز ۴،۶۵۴ رسیده است.

درصورتی که با بنچمارک گیک بنچ آشنای نستید، باید اشاره کنیم این بنچمارک مجموعه ای از محاسبات ریاضی را دراختیار پردازنده قرار می دهد و با حساب زمان لازم برای حل تمامی این معادلات، امتیازی برای پردازنده در نظر می گیرد. نوع آزمایش نیز به دو صورت است: در آزمایش اول، تنها یک هسته از پردازنده و در آزمایش دیگر نیز، تمامی ظرفیت پردازنده به کار گرفته می شود.

مقاله های مرتبط:

  • آیپد پرو 2020 اپل با پردازنده A12Z و کیبورد مجهز به ترک پد معرفی شد
  • کیبورد جدید لاجیتک برای انواع iPad با ویژگی پد لمسی رونمایی شد

جالب است بدانید آیپد پرو جدید با تراشه A12Z امتیازی تقریبا نزدیک به مدل ۲۰۱۸ با تراشه A12X کسب کرده است. مدل ۲۰۱۸ آیپد پرو ۱۱ اینچی توانست در آزمایش تک هسته ای به امتیاز ۱،۱۱۳ و در آزمایش چندهسته ای نیز به امتیاز ۴،۶۰۸ برسد. درست مانند A12X، تراشه A12Z نیز از پردازنده ای ۸ هسته ای با فرکانس ۲/۴۸ گیگاهرتزی استفاده می کند. پردازنده گرافیکی آیپد پرو ۲۰۲۰ توانسته است به امتیاز ۹،۸۹۴ برسد که درمقایسه با امتیاز ۹،۰۲۰ آیپد پرو ۱۱ اینچی مدل ۲۰۱۸ پیشرفتی درخورملاحظه محسوب می شود.

شایان ذکر است نتایج به دست آمده به هیچ وجه جای تعجبی ندارد؛ زیرا پردازنده ی گرافیکی آیپد پرو جدید از هشت هسته، اما پردازنده ی گرافیکی مدل پیشین از هفت هسته تشکیل شده است.

بنچمارک آیپد پرو 2020

با این همه، بنچمارک انتوتو از افت عملکردی آیپد پرو ۲۰۲۰ درمقایسه با مدل ۲۰۱۸ خبر می دهد. البته حدس زده می شود بنچمارک روی نمونه های اولیه انجام شده است و محصول نهایی احتمالا عملکرد بهتری خواهد داشت.

در بنچمارک انتوتو، آیپد پرو ۲۰۲۰ توانسته امتیاز ۱۸۷،۶۴۸ ا در بخش پردازنده ی مرکزی و امتیاز ۳۴۸،۵۱۹ را در بخش پردازنده ی گرافیکی و امتیاز ۷۱،۴۷۶ را در بخش حافظه رم به دست آورد. باوجوداین، امتیاز مدل ۲۰۱۸ آیپد پرو ۱۱ اینچی در بعضی از بخش ها کمی بیشتر است و توانسته امتیاز ۱۸۴،۵۵۳ را در بخش پردازنده ی مرکزی و امتیاز ۳۵۷،۳۳۵ را در بخش پردازنده ی گرافیکی و امتیاز ۹۰،۵۹۸ را در بخش حافظه رم کسب کند.

بنچمارک آیپد پرو 2020

درهرصورت، امتیازهای کسب شده ممکن است براساس نسخه ی نهایی آیپد پرو ۲۰۲۰ به دست نیامده باشد و تا زمان انتشار بنچمارک های دقیق تر باید صبر کرد. با این حال، می توان انتظار داشت تفاوت بسیار کمی میان عملکرد تراشه ی A12X با A12Z وجود داشته باشد.

افزودن نظر