گوگل کروم بوک‌ های تولیدشده از سال ۲۰۲۰ را تا ۸ سال پشتیبانی می‌کند

گوگل در زمان معرفی کروم بوک، قول پشتیبانی ۳ ساله را برای به روزرسانی سیستم عامل داد. از آن زمان سال های پشتیبانی از کروم بوک به طرز قابل ملاحظه ای افزایش یافته است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، یکی از مهم ترین ویژگی های کروم بوک ها قابلیت به روزرسانی خودکار سیستم عامل آن ها است .گوگل ابتدا زمان ۳ ساله این پشتیبانی را برای کروم بوک ها دو برابر کرد و در گام بعدی بیش از ۱۰۰ مدل مختلف از این محصولات را یک سال دیگر در لیست به روز رسانی نرم افزاری سیستم عامل قرار داد.

کروم بوک

گوگل ضمن اعلام این خبر در کنفرانس آموزشی BETT 2020 لندن دو دستگاه Lenovo 10e و Acer Chromebook 712 که در سال ۲۰۲۰ تولید شده اند را اولین دستگا ه هایی معرفی کرد که تا ماه ژوئن ۲۰۲۸ تحت پوشش نرم افزاری این شرکت قرار خواهند داشت.

مقاله های مرتبط:

  • ۶۵ ترفند برای افزایش کارایی کروم بوک
  • گوگل پیکسل بوک گو با پردازنده اینتل و سیستم عامل کروم معرفی شد

در کنار این تغییرات در بخش پشتیبانی، پنل کنسول ادمین نیز بهینه سازی خواهد شد که نتیجه ی آن اضافه شدن امکان فیلتر کردن جست وجو ها و کوتاه تر شدن زمان بارگذاری سیستم عامل و نمایش زمان اتمام پشتیبانی به کاربر خواهد بود.

به نظر می رسد هدف اصلی گوگل بازار بخش آموزش است. جایی که مایکروسافت ویندوز هم به شدت در آن فعال است و البته با این مدت زمان طولانی پشتیبانی کروم بوک ها محبوبیتش به خطر خواهد افتاد. افزایش نرخ خدمات گوگل برای این زمان پشتیبانی از ۲۵ دلار به ۳۰ دلار رسیده است. در مقابل مایکروسافت دارای پشتیبانی اولیه ۳ ساله است و پس از آن زمان به روزرسانی کلی سیستم عامل بعدی خواهد بود. در کنار این پیشنهاد، مادامی که کامپیوتر شما از ویندوز ۱۰ پشتیبانی کند مایکروسافت به روزرسانی آن را به طور رایگان انجام خواهد داد.

نظر شما چیست؟ آیا گوگل می تواند با این ترفند درصد بیشتری از بازار آموزشی را تصاحب کند و مایکروسافت را پشت سر بگذارد یا خیر؟

افزودن نظر